Gospodarka » Przemysł

Z RUDY ŚLĄSKIEJ DO MIĘDZYNARODOWEGO PRZEMYSŁU

Z RUDY ŚLĄSKIEJ DO MIĘDZYNARODOWEGO PRZEMYSŁU
Zobacz więcej zdjęć »
Co łączy most Golden Gate, Kanał Panamski i Rudę Śląską? Pozornie niewiele, jednak jest jeden wspólny mianownik. To działalność firmy DYWIDAG, zajmującej się dostarczaniem rozwiązań technologicznych dla inwestycji na całym świecie. Przedsiębiorstwo obecne jest w Polsce już od wielu lat.

Od roku natomiast posiada w Rudzie Śląskiej zakład produkcyjny oraz centrum usług wspólnych. 

Rosnąca liczba pojazdów, transport coraz cięższych ładunków, zmieniający się klimat, powodujący skrajne zjawiska atmosferyczne, rosnąca globalnie populacja ludzi – z takimi wyzwaniami mierzy się obecnie szeroko rozumiana infrastruktura na całym świecie. Istniejące już drogi, mosty, tunele, budynki przemysłowe, publiczne, mieszkalne eksploatowane są do granic możliwości. Nowo powstające obiekty muszą być projektowane i budowane w taki sposób, by sprostać wyzwaniom przyszłości. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania, nie mniej ważne są także aspekty środowiskowe i ekologiczne. 

Firma DYWIDAG w tym obszarze ma ponad 150-letnią tradycję. Na polskim rynku jest obecna od 12 lat. Wcześniej oddział techniczno-handlowy mieścił się w Chorzowie. W listopadzie minął rok od oficjalnego uruchomienia produkcji w Rudzie Śląskiej. Tu wytwarzane są cięgna i kotwy, służące do budowy m.in. mostów, farm wiatrowych oraz wykorzystywane w szeroko rozumianym budownictwie lądowym i morskim. Przedsiębiorstwo stale rozwija swoją działalność, uruchamiane są m.in. kolejne linie produkcyjne, a co za tym idzie, rosną potrzeby kadrowe. Firma oferuje zatrudnienie na różnorodnych stanowiskach: od produkcyjnych, przez inżynieryjne, handlowe, administracyjne, po dział IT.  

Solidny pracodawca

- Wychodzimy z założenia, że działamy globalnie, a istniejemy lokalnie. Nasi pracownicy wchodzą w skład międzynarodowego zespołu specjalistów, którzy mają swój wkład w naprawdę prestiżowe i imponujące projekty. Do tego oferujemy bardzo dobre warunki pracy i płacy – zachęca Barbara Frankowicz, HR Manager w DYWIDAG. Do atutów pracy w przedsiębiorstwie można zaliczyć m.in. atrakcyjne wynagrodzenie (w podstawie konkurencyjne w stosunku do oferowanych w regionie), nowoczesną, wygodną i bezpieczną halę produkcyjną, szeroki wachlarz benefitów pracowniczych, m.in. pakiet medyczny, ubezpieczenie na życie, wczasy pod gruszą, dofinansowanie do kolonii dla dzieci, zapomogi dla pracowników. Sporym udogodnieniem jest także to, że firma ulokowana jest w centrum miasta, niedaleko przystanku autobusowego, a dla pracowników zmotoryzowanych dostępny jest bezpłatny parking bezpośrednio pod zakładem. 

- Mamy ambitne plany, zarówno w kwestiach związanych z działalnością rynkowąrynkową, ale także jako solidny pracodawca, tworzący bezpieczne, dobrze płatne miejsce pracy, gdzie każdy będzie czuł się częścią zgranego zespołu - dodaje  B.dodaje B. Frankowicz. 

Dobra atmosfera i warunki pracy

- Pracujęe tu już od 14 miesięcy, czyli w zasadzie od początku przeniesienia firmy do Rudy Śląskiej. Cały czas uczę się tu czegoś nowego, stale rozwijam się zawodowo. Co ważne, pracodawca umożliwia elastyczny czas pracy. Nie mam narzuconych sztywno godzin. Wręcz przeciwnie, mogę poukładać sobie pracę tak, by dopasować ją do mojego życia prywatnego. To duży atut. Cenię sobie także bardzo dobrą atmosferę w pracy. To ważne, by z osobami, z którymi spędza się tyle godzin, można było porozmawiać na różne tematy i czuć się dobrze w ich towarzystwie. Mam szczęście, że w moim dziale mam bardzo sympatycznych współpracowników – mówi Urszula Wilk-Sznerch z działu sprzedaży systemów geotechnicznych DYWIDAG.   

Niemal od samego początku w firmie pracuje także Kamil Hanejko, brygadzista w dziale logistyki. - Pamiętam początki, jak jeszcze nie było tu hali, tylko same fundamenty.  Czas przed uruchomieniem produkcji wykorzystywaliśmy na naukę. Przede wszystkim przychodząc tu, wiedziałem, że jest tu tworzony nowy zakład, nie tylko pod kątem budowy hali, ale także naboru kadry. Dostrzegłem w tym szansę dla siebie na rozwój zawodowy, podnoszenie swoich kompetencji, a tym samym na awans. Tak też się stało. Po pewnym czasie awansowałem na brygadzistę. Jak Kiedy zaczynałem, byłem jednym z dwóch pracowników w dziale logistyki. Dziś jest już nas prawie 20 osób. – wspomina Kamil Hanejko. W pracy w DYWIDAG ceni sobie to, że przełożeni biorą pod uwagę opinie pracowników w kwestiach związanych z np. usprawnieniami procesów produkcyjnych czy też warunków pracy. - Mamy możliwość tworzenia naszego miejsca pracy. Mamy wpływ na to, co się tu dzieje. Nasze pomysły są brane pod uwagę, szefostwo liczy się z naszymi opiniami. To bardzo dobrze świadczy o firmie i jej podejściu do pracowników – dodaje K. Hanejko.

Każdy pracownik jest ważny

- Na początku uruchamiania procesu było wiele niewiadomych, wiele pytań. Jednak cały zespół był mocno nastawiony na zdobywanie wiedzy i rozwiązywanie problemów. Mieliśmy wsparcie z działu technologicznego z Niemiec i doświadczonych kolegów z działu techniki sprężania z Polski. Jeszcze przed uruchomieniem seryjnej produkcji, zakład w Rudzie Śląskiej musiał przejść cały proces certyfikacji  europejskich ocen technicznych i krajowych aprobat, w tym bardzo wymagających aprobat niemieckich. Łącznie to kilkanaście różnych specyfikacji i aprobat. To też było jedno z pierwszych moich wyzwań, żeby przygotowaćJednym z moich pierwszych wyzwań było przygotowanie zakład do audytu przeprowadzonego przez Niemiecki Instytut Badań Materiałów Budowlanych (MPA), potwierdzającego zgodność naszych wyrobów i procesów ze wszystkimi wymaganiami – mówi Seweryn Magda, Quality Manager EMEA, w DYWIDAG od czerwca 2020 r., który zapewnia, że firma przykłada dużą wagę nie tylko do efektywności pracy, ale także wygody i bezpieczeństwa pracowników. Zakład stale dostosowuje warunki do potrzeb, udoskonalając ergonomię stanowisk roboczych, a tym samym poprawiając jakość i efektywność produkcji. - Każdy pracownik jest dla nas ważny. Bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu.  Hala jest nowa, ogrzewana, doświetlona, zaprojektowana tak, by zapewnić jak najlepsze warunki pracy. - dodaje S. Magda. 

150 lat na światowym rynku 

Wszystko zaczęło się w 1865 r. od małej niemieckiej fabryki specjalizującej się w budowie mostów. Dziś DYWIDAG to firma działająca nad setką zaawansowanych projektów infrastrukturalnych w 50 krajach świata, w takich sektorach, jak min: przemysł energetyczny (OZE, energetyka jądrowa, linie przesyłowe, rurociągi, silosy i zbiorniki), geotechnika na światową skalę (stabilizacja skarp, podparcie konstrukcji oporowych, umożliwiające wykonywanie głębokich wykopów i posadowienia na palach, w tym tuneli podwodnych i drążonych w skałach), morski (platformy wiertnicze, morskie porty i doki), budowlany (w tym także system środowiskowe, służące wychwytywaniu, monitorowaniu i raportowaniu poziomu pyłów zawieszonych w powietrzu). 

Sztandarowym sektorem działalności firmy jest budownictwo mostowe. Most łukowy w Alsleben (Niemcy) był pierwszą w historii konstrukcją, w której w 1927 r. zZastosowano prototypowy system napinania prętów DYWIDAG. Lower Screwtawil Bridge, o łącznej długości 329 m, wybudowany w Arizonie (USA) metodą swobodnego wspornika, w bardzo wrażliwym ekologicznie regionie, także zawierał elementy konstrukcyjne firmy DywidagDYWIDAG. Wymieniać można jeszcze wiele. 

Projekty z każdej dziedziny przemysłu to tak naprawdę osobne historie, warte uwagi, nie tylko dla pasjonatów wyjątkowej infrastruktury, ale także potencjalnych i obecnych pracowników. Są one bowiem wkładem zarówno w działalność przemysłową, jak i w zrównoważony rozwój gospodarki, uwzględniający poszanowanie wartości, takich jak ochrona środowiska czy też odpowiedzialność społeczna biznesu. 

W związku z rozwojem zakładu firma jest otwarta na nowych pracowników, zarówno na stanowiska produkcyjne specjalistyczne, w tym na inżynierów, projektantów czy handlowców. 

Chętni mogą kontaktować się pod adresem rekrutacja.pl@dywidag-systems.com,

lub numerem telefonu +48 662 864 313 .

***

DYWIDAG to międzynarodowe przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane. Produkty i usługi oferowane przez DYWIDAG obejmują: techniki sprężania, geotechnikę, technologie budowlane i usługi. Firma działa w następujących sektorach: przemysł energetyczny (OZE, energetyka jądrowa, linie przesyłowe, rurociągi, silosy i zbiorniki), geotechnika na światową skalę (stabilizacja skarp, podparcie konstrukcji oporowych, umożliwiające wykonywanie głębokich wykopów i posadowienia na palach, w tym tuneli podwodnych i drążonych w skałach), morski (platformy wiertnicze, morskie porty i doki), budowlany (w tym także system środowiskowe, służące wychwytywaniu, monitorowaniu i raportowaniu poziomu pyłów zawieszonych w powietrzu).

Polski zakład w Rudzie Śląskiej to najnowocześniejsze centrum produkcyjne firmy DYWIDAG na świecie.

***

KONTAKT:

Aleksandra Dik

Adventure Media

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: + 48 604 231 738

Magdalena Matusik

Adventure Media

magdalena.matusik@adventure.media.pl

tel: + 48 690 449 064
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »