Dom » Wnętrza

Zabawa kolorami w pokoju dziecka w duchu Free Spirit

Zabawa kolorami w pokoju dziecka w duchu Free Spirit
Zobacz więcej zdjęć »
Przestrzeń pokoju dla najmłodszych członków rodziny powinna odzwierciedlać ich zainteresowania i osobowość. Przeważnie są to wnętrza, w których dominują żywe barwy.

Inspiracją do stworzenia idealnej przestrzeni może okazać się trend Free Spirit stworzony przez markę Dulux®. 

Kolorowy świat dziecka

Kinga Śliwa, architekt wnętrz

Pokoje dla najmłodszych odbiegają stylistycznie od pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Dominuje w nich mocno podkreślony indywidualizm, są wyrazem poszukiwania własnych zasad i łamania stereotypów. Często elementy wyposażenia wnętrza komponowane są ze sobą na zasadzie kontrastu, nie tylko kolorów, ale również dodatków w postaci przedmiotów i obrazów.

Dzięki palecie kolorów trendu Free Spirit, która odbiega od stonowanych, zrównoważonych barw, stworzymy wnętrze, będące wyrazem charakterystycznej dla młodych ekstrawagancji i poszukiwania własnego stylu. Mieszanka intensywnych i nasyconych pomarańczy z pastelowym błękitem lub delikatnym różem, połączenie mocnego granatu z jasną zielenią i szarościami, będzie stanowić inspirujące tło dla dodatków odzwierciedlających zainteresowania dziecka. W trendzie Free Spirit odnajdziemy zaskakujące zderzenia materiałów i odważne połączenia niespodziewanych form.

Planując przeznaczony dla dziecka pokój warto docenić i uwzględnić jego indywidualne cechy, nie zapominając przy tym, że pokój pozostaje przestrzenią wielofunkcyjną - należy, więc zaplanować w nim wygodne miejsce do spania, zabawy, nauki, a także do przyjmowania gości. Świetnie sprawdzą się wszelkie mobilne rozwiązania - parawany, regały dzielące przestrzeń, rolety, żaluzje, wnęki, w których można ukryć np. biurko do nauki.

W kształtowaniu wnętrza warto pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Nawet jeżeli dodatki i elementy wnętrza pochodzą z różnych światów, są to np. stylowe biurko zestawione z nowoczesnym krzesłem, drewniana komoda, a obok niej wygięte półki z tworzyw sztucznych, kolorowe, kontrastujące tkaniny - nie należy stawiać ograniczeń, pozwalając dziecku na eksperymenty.

Odważna kolorystyka ścian dopełni niepowtarzalny efekt wnętrza, stanie się inspiracją do twórczego myślenia i działania.

Niekonwencjonalnie wykorzystane przedmioty mogą przybierać w młodzieżowym pokoju praktyczne funkcje. Odnaleziony na złomowisku element motocykla może stanowić podstawę stolika przy łóżku, wełniana chusta - materiał do uszycia poduszek, czy narzuty, stary kufer - miejsce do przechowywania szpargałów.

Trend Free Spirit wolny od stereotypów inspiruje do wszelkich odważnych połączeń.

Trend Free Spirit - niekonwencjonalny, buntowniczy, oryginalny

Trend Free Spirit symbolizuje indywidualizm, nonkonformizm, odwagę bycia innym, a nawet odrobinę ekstrawagancji.

Niekonwencjonalna postawa wymaga nieszablonowej palety - niespodziewane zestawienia barw wytrącają nas z równowagi tradycyjnych gam kolorystycznych. Żywe kolory radośnie i swobodnie łączą się wyciszonymi odcieniami. W wyniku tego powstają kombinacje napawające optymistyczną witalnością i energią życiową.

Kolory wchodzące w skład trendu dostępne są w systemie mieszalnika Dulux®.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mgurzeda

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »