Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Zabawki z recyklingu

Pusta butelka po napoju, tekturowe pudełko czy plastikowy korek – te z pozoru nieużyteczne przedmioty, przy odrobinie pracy i wyobraźni mogą stać się najcenniejszymi skarbami.

Najmłodsi krakowianie, którzy wraz z rodzicami odwiedzą w najbliższą sobotę (1.09.2012r.) w godzinach 13.00-18.00 Galerię Krakowską będą mogli przekonać się o tym biorąc udział w bezpłatnych warsztatach poświęconych projektowaniu i tworzeniu zabawek z recyklingu. Warsztaty organizowane są w ramach wydarzenia „Ekorodzice”.

Ekologia to nie tylko zdrowa dieta, ale też pewien styl życia: specjalne kosmetyki, ubrania, sposób spędzania wolnego czasu, jak również codzienne decyzje. Do takich należy między innymi wybór odpowiednich zabawek, które odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu malucha. Dzięki nim dziecko nie tylko poznaje otaczający świat, zdobywa niezbędne umiejętności, ale i uczy się właściwych zachowań.

Wybierając dziecku zabawkę i bawiąc się z nim wpływamy na to, jak dziecko postrzega rzeczywistość, modelujemy jego zachowania. Za pomocą zabaw możemy rozmawiać i poznawać nasze dziecko, jego zainteresowania i potrzeby. Budujemy wówczas relację opartą na bliskości i wzajemnym szacunku. Dla mnie istotą zabawy jest kontakt z dzieckiem i sposób w jaki wyjaśniamy mu świat – mówi Dorota Kawecka, prowadząca warsztaty „Zabawki z recyklingu”.

Wszyscy, którzy w najbliższą sobotę (1.09.2012r.) odwiedzą Galerię Krakowską będą mogli przekonać się, że praktycznie wszystko może posłużyć jako materiał do stworzenia wyjątkowej zabawki.

W naszym domu chętnie wykorzystujemy plastikowe butelki, rolki po papierze toaletowym czy papierowych ręcznikach. To jest doskonała baza. Przydają się również wszelkie plastikowe lub kartonowe opakowania po żywności – mówi Magdalena Wójcicka Molska – scenografka, pedagog, jedna z najbardziej znanych ekomam w Polsce, która poprowadzi zajęcia z najmłodszymi.

Warsztaty „Zabawki z recyklingu” będą świetną okazją do zabawy i ciekawego sposobu spędzenia czasu z dziećmi. Tworzenie wyjątkowych przedmiotów z artykułów codziennego użytku nie tylko uczy kreatywnego myślenia, ale także inspiruje do proekologicznych zachowań. Warsztaty pokażą jak łatwo łączyć naukę ekologii z zabawą.

To, co nam wyjdzie, jest drugorzędne. Najważniejsza jest przestrzeń, którą razem wypełniamy. Czyli nie oglądamy razem telewizji, tylko dłubiemy w ciekawej materii. Najważniejsze są wspólne chwile. To one są nie do zastąpienia. – opowiada Magdalena Wójcicka – Molska, prowadząca warsztaty „Zabawki z recyklingu”.

Warsztaty „Zabawki z recyklingu” W Galerii Krakowskiej organizowane są w ramach wydarzenia „Ekorodzice”. Jest to projekt mający na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców  Krakowa i zachęcenie do zdrowego stylu życia.

Magda Wójcicka – Molska – pedagog, scenografka i entuzjastka ekologicznego trybu życia

Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i Scenografii na ASP w Krakowie. Aktualnie prowadzi zajęcia i warsztaty artystyczne z dziećmi, propaguje wśród dzieci i ich rodziców wspólne własnoręczne tworzenie zabawek z recyklingu, bohaterka jednego z rozdziałów „PORADNIKA DLA ZIELONYCH RODZICÓW” autorstwa Reni Jusis i Magdy Targosz.

http://dziendobry.tvn.pl/video/zabawki-z-recyklingu,109,newest,15843.html

Dorota Kawecka - dizajnerka, projektantka wnętrz i zabawek

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Projektowania Form Przemysłowych. Z miłości do dzieci projektuje zabawki z ekologicznych materiałów. Otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za projekt „Zabawka napędzana siłą wiatru”. Współpracuje z Fundacją Prodeste.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wojcik_karolina@interia.eu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »