Dom » Budownictwo

Zaciskarki Viega Pressgun: wygodny montaż w trudno dostępnych miejscach

Zaciskarki Viega Pressgun: wygodny montaż w trudno dostępnych miejscach
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy fachowiec dobrze zna problemy związane z wykonywaniem połączeń w wąskich szachtach instalacyjnych, przy podłodze lub ponad głową. Zaciskarki firmy Viega ułatwiają prace montażowe w takich sytuacjach, dzięki smukłej obudowie, niskiej wadze i obracanym nawet o 270° mocowaniu szczęk zaciskowych.

Zaciskarka jest niewątpliwie najważniejszym narzędziem dla instalatora pracującego w technice zaprasowywania, a kluczowe cechy dobrego urządzenia to efektywność, niezawodność i komfort obsługi. Firma Viega oferuje obecnie na polskim rynku trzy modele: standardowy Pressgun 6, kompaktowy Pressgun Picco 6 oraz Pressgun 6B, przeznaczony do pracy w szczególnie trudnych warunkach atmosferycznych. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić wykonawcom maksymalnie wygodny montaż, w każdej sytuacji budowlanej. Dzięki ergonomicznej konstrukcji zaciskarki Viega doskonale leżą w dłoni, a smukła obudowa i obracane mocowanie szczęk, ułatwiają podejście do trudno dostępnych fragmentów instalacji.

 

Funkcjonalne i wydajne narzędzia

Pressgun 6 i Pressgun Picco 6 wyposażone są w akumulatory 18 V o ulepszonej technologii ogniw, dzięki czemu uzyskano o 25% większą pojemność niż w modelach poprzedniej generacji, przy tej samej wielkości. Przekłada się to w istotny sposób na wydajność pracy, pozwalając na wykonanie większej ilości zaprasowań bez kolejnego ładowania. Mocowanie szczęk zaciskowych obraca się o 270°, co niezwykle ułatwia instalatorowi montaż w miejscach, takich jak wąskie szachty instalacyjne.

 

Pressgun 6 zapewnia siłę zacisku 32 kN, wystarczającą w przypadku wszystkich złączek zaprasowywanych Profipress, Sanpress, Sanpress Inox i Prestabo o średnicach od 12 do 108 mm oraz stalowych kształtek Megapress o wymiarach od 3/8 do 2 cali. W przypadku systemów tworzywowych możemy wykonywać połączenia w zakresie od 12 do 63 mm.

 

Kompaktowy model Pressgun Picco 6 o sile zacisku 24 kN to poręczne i wydajne narzędzie, które doskonale się sprawdza przy montażu mniejszych instalacji. Przeznaczony jest do złączek o średnicach od 12 do 35 mm (Profipress, Sanpress, Sanpress Inox, Prestabo), od 3/8 do 3/4 cala (Megapress) i od 12 do 40 mm (systemy z tworzywa sztucznego). Zaciskarka waży jedynie 2,6 kg, co z pewnością docenimy zwłaszcza podczas montażu instalacji znajdujących się ponad głową.

 

Odporny na każdą pogodę

Nawet najnowocześniejsze akumulatory mogą tracić swoje właściwości w trudnych warunkach pogodowych. Przy mocno ujemnych temperaturach ich pojemność wyraźnie się zmniejsza, a podczas upałów mogą się przegrzewać. Odpowiedzią na te problemy jest niezwykle wytrzymały model Pressgun 6B, podłączany do zasilania sieciowego. Urządzenie waży jedynie 3 kg, ale dzięki sile nacisku 32 kN proces zaprasowywania złączki trwa zaledwie 5 sekund. Szczęki zaciskowe pasują do wszystkich metalowych systemów firmy Viega w zakresie średnic od 12 do 108 mm, systemów z tworzyw sztucznych (od 12 do 63 mm) oraz złączek Megapress i Megapresss XL o wymiarach od 3/8 do 2 cali. Również w tym modelu zastosowano obracane (o 180°) mocowanie szczęk zaciskowych, gwarantujące wygodną pracę w skomplikowanych sytuacjach montażowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandpromotions

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »