Rozrywka i wypoczynek » Gry

Zagrożenia dla graczy - 7 000 prób infekcji dziennie

Zagrożenia dla graczy - 7 000 prób infekcji dziennie
Zobacz więcej zdjęć »
W ciągu całego roku wykryto łącznie 15 milionów prób przekierowywania użytkowników na phishingowe strony WWW udające witryny producentów gier.

W ubiegłym roku każdego dnia eksperci z Kaspersky Lab rejestrowali średnio 7 000 prób infekowania graczy szkodliwym oprogramowaniem. Ataki te miały na celu uzyskanie dostępu do danych osobistych, takich jak hasła do gier online i systemów płatności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

W przypadku zagrożeń dla graczy szkodliwi użytkownicy koncentrują się na kradzieży awatarów i obiektów wykorzystywanych w konkretnych grach. Mogą to być bronie, zbroje i inne wirtualne elementy związane z danym uniwersum. Skradzione obiekty są sprzedawane za prawdziwe pieniądze na portalach aukcyjnych na całym świecie i w wielu przypadkach jest to całkiem skuteczny sposób na szybkie zarobienie brudnych pieniędzy. Cyberprzestępcy kradną także informacje związane z bankowością i systemami płatności online - dane te mogą posłużyć do wyciągnięcia pieniędzy bezpośrednio z kont bankowych atakowanych graczy.

 

Według statystyk Kaspersky Lab każdego dnia cyberprzestępcy aktywują średnio 10 kampanii spamowych mających na celu rozsyłanie szkodliwych odsyłaczy wycelowanych w graczy, co w efekcie przekłada się na 500 prób infekowania użytkowników przez przeglądarki WWW dziennie. Analitycy z Kaspersky Lab zarejestrowali w 2012 r. łącznie 15 milionów ataków phishingowych, w których cyberprzestępcy wykorzystali sfałszowane strony imitujące witryny producentów gier. Każdego dnia wykrywano około 50 000 przekierowań na takie strony phishingowe.

 

Jak uchronić się przed atakami cyberprzestępców - porady ekspertów z Kaspersky Lab dla graczy

 

- Uważaj na wiadomości e-mail zawierające, na przykład, prośbę administratora serwera gry online o podanie informacji dotyczących Twojego konta lub logowanie się w innym miejscu niż oficjalna strona gry. Nie klikaj odsyłaczy w takich wiadomościach - mogą one prowadzić do stron phishingowych.

- Nie pobieraj nieoficjalnych patchy i uaktualnień z niepewnych źródeł - w ten sposób możesz łatwo wejść w posiadanie niechcianego "bonusa", który zainfekuje Twój komputer i będzie kradł Twoje hasła i inne dane.

- Korzystaj z profesjonalnego rozwiązania bezpieczeństwa, takiego jak Kaspersky Internet Security 2013. Rozwiązanie to, oprócz technologii zapewniających ochronę przed wszelkimi współczesnymi zagrożeniami, zawiera specjalny tryb gracza, który sprawia, że ochrona nie spowalnia gry i nie zakłóca jej powiadomieniami związanymi z bezpieczeństwem.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »