Kultura, sztuka » Kultura

Zakończyły się półfinały XIV Konkursu Finlandia Vodka Cup. Już za tydzień poznamy zwycięzcę!

Zakończyły się półfinały XIV Konkursu Finlandia Vodka Cup.  Już za tydzień poznamy zwycięzcę!
Zobacz więcej zdjęć »
W tej rywalizacji liczą się kreatywność, idealne zbalansowanie smaków i aromatów, intrygujący pomysł na garnish… oraz jak zwykle dobra zabawa! Zakończyły się półfinały elitarnego konkursu barmańskiego Finlandia Vodka Cup. Odbyły się one 18 listopada w Bydgoszczy oraz 25 listopada w Łodzi.

Jury wyłoniło 20 najlepszych uczestników, którzy już 3 grudnia będą walczyć o tytuł najbardziej utalentowanego miksologa.

 

Finlandia Vodka Cup to elitarny konkurs, cieszący się dużą popularnością zarówno wśród doświadczonych barmanów, jak i młodych adeptów sztuki miksologicznej.
Już po raz czternasty wyłoniony zostanie najlepszy miksolog. Spośród wszystkich uczestników eliminacji do rywalizacji o tytuł stanęło 60 barmanów, z których część zaprezentowała umiejętności miksologiczne 18 listopada w Bydgoszczy. Pozostali uczestnicy, zakwalifikowani do drugiego półfinału, wykorzystali swoją szansę
25 listopada w Łodzi.

 

W pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie przygotować autorską propozycję Long Drinka. Barmani mogli wykazać się w niej sporą kreatywnością, ponieważ jest to kategoria, która daje duże pole do popisu. W półfinałach natomiast, oprócz własnej kompozycji Long Drink, barmani przedstawiali również swoje pomysły na Finlandia Platinum Aperitif.

 

Aperitif serwuje się przed posiłkiem. Ma on za zadanie rozbudzić apetyt. Dlatego też istotnym jest, aby przygotowany drink był wyrafinowany, ale równocześnie subtelny
w smaku. Podstawowym składnikiem przygotowywanych kompozycji jest
w tym przypadku Finlandia® Platinum. To wódka, która swój unikalny smak zawdzięcza filtrowaniu przez świeże, brzozowe drewno oraz procesowi powolnego schładzania w surowych, arktycznych warunkach. Dlatego też najbardziej docenianą cechą drinków stanowi ich elegancja. Nie bez znaczenia jest również jakość wykorzystanych składników. Te, które będą używane muszą spełniać najwyższe standardy. -
podkreśla Katarzyna Obuchowicz, Marketing Director w Brown-Forman Polska.

 

Podczas trwania konkursu jurorzy dokonują oceny przedstawionych przez barmanów propozycji, biorąc pod uwagę wygląd drinków, ich smak, aromat oraz ogólne wrażenie. Najwyższa punktacja w ramach powyższych kryteriów była przepustką
dla 20 barmanów do ubiegania się o zwycięski tytuł. Finał XIV Finlandia Vodka Cup odbędzie się już 3 grudnia w Warszawie.

 

Więcej informacji na temat XIV Konkursu Finlandia Vodka Cup można znaleźć
na profilu Finlandia Vodka Polska na Facebook’u.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ComPress

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »