Technologie » Komputery
Zaledwie 10 proc. największych producentów osiągnęło cyfrową dojrzałość
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
W regionie Azja-Pacyfik, gdzie największy odsetek producentów cieszy się cyfrową dojrzałością, spodziewany jest 17-procentowy wzrost przychodów wynikających bezpośrednio z adopcji technologii przemysłu 4.0. Europa tymczasem wciąż pozostaje w ogonie.
Czwarta rewolucja przemysłowa trwa w najlepsze, jednak jej wpływ na przedsiębiorstwa produkcyjne wciąż pozostaje znikomy – wynika z raportu PwC „Global Digital Operations Study 2018”. Nie oznacza to wcale, że brak działań w obszarze cyfrowej transformacji obejdzie się bez konsekwencji.
Firmy, które nie zaczną wprowadzać radykalnych zmian, czeka walka o przetrwanie. Jednak tylko nieliczne firmy czerpią realne korzyści z przemysłu 4.0. Nazywamy je cyfrowymi championami – pisze dr Reinhard Geissbauer z zespołu konsultingowego PwC.Przemysł 4.0 w dużym skrócie można zdefiniować jako dogłębną cyfryzację procesów zachodzących w przedsiębiorstwach produkcyjnych poprzez implementację zaawansowanych systemów IT, przemysłowego internetu rzeczy, analityki danych i sztucznej inteligencji.
Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/erp/zaledwie_10_proc_najwiekszych_producentow_osiagnelo_cyfrowa_dojrzalosc.html
Nadesłał:
openmediagroup
|

Game Zone powered by Orange w G City Targówek. Gamingowy weekend pełen atrakcji
Wiosenny design, masło orzechowe i pomaganie zwierzakom. Szczęśliwa trzynastka targów Łódzkie Sztuki
Doświadczenie ważniejsze niż dyplomy, wynika z badań SOFTSWISS i Pentasia
Wystartowała siódma edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2026 pod hasłem: „Śliwka Nałęczows
Walter Herz rozwija dział Tenant Representation w Warszawie i Krakowie
Komentarze (0)