Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Zalety indywidualnej nauki języka niemieckiego

Zalety indywidualnej nauki języka niemieckiego
Zobacz więcej zdjęć »
W XXI wieku nie musimy decydować się na edukację na warunkach nam dyktowanych odgórnie. Szeroki dostęp do wiedzy nie jest już luksusem, na jaki pozwolić mogą sobie nieliczni.

Różnorodność metod nauczania, form i sposobów nauki pozwala nam wybrać odpowiedni dla siebie, a także coraz częściej uczyć się samodzielnie. Jedną z metod nauczania, która pozwala na połączenie zalet edukacji nowoczesnej, niezależnej z tradycyjną są korepetycje. Kiedy nie sprawdza się nauka tradycyjna warto jest rozejrzeć się za jej alternatywą, jaką bezsprzecznie stanowią korepetycje indywidualne. Wbrew pozorom to korepetycje nie są dedykowane wyłącznie, tym co nie radzą sobie z nauką.

Jaki sposób nauki jest najlepszy?

Edukacja grupowa ma wiele wad, jak chociażby kontakt z uczniem, brak czasu na powtórki dla uczniów słabszych i możliwości rozszerzenia materiału dla uczniów zdolnych. Wady edukacji grupowej zwykle odpowiadają zaletom edukacji indywidualnej, stąd też podobnie jak wiele wad ma nauka w grupie, tak wiele plusów można wyróżnić w nauce sam na sam z nauczycielem. Portal preply.com promuje korepetycje językowe jako jedną z najlepszych metod nauki, optymalną dla każdego. Powszechnie dostępna nauka języka niemieckiego na polskim rynku edukacji językowej to nauka grupowa. Szkoły językowe ścigają się w ofertach zapewniać wielopoziomowe kursy, również specjalistyczne, które zachwalane są między innymi małą liczebnością grup kursantów. Mimo wszystko nauka grupowa nawet trzyosobowej grupie to nie to samo to model nauczania indywidualnego jedne na jeden, kiedy to nauczyciel jest tylko dla nas. Poświecenie uwagi uczniowi to nie jedyny wyróżnik nauki z osobistym nauczycielem. Pośród zalet jakimi nauka indywidualna się wyróżnia należy bez wątpienia dostosowanie do potrzeb ucznia. Dzięki spotkaniu nauczyciela z uczniem można ustalić i wypracować sprawdzone sposoby opanowywania słownictwa, czy gramatyki, jak i doskonalenia spontanicznych wypowiedzi, poprawnej wymowy itp. Dla jednych znaczenie może mieć sam kontakt z nauczycielem, dla innych oparcia zadań, ćwiczeń na ulubionych tematach zgodnych z zainteresowaniami, dla jeszcze kogoś innego mogą mieć znaczenie okoliczności, w jakich nauka jest realizowana. Jedną z zalet nauki indywidualnej jest dyskrecja. O naszych postępach, wynikach i fakcie, iż uczymy się niemieckiego wiemy tylko m i nasz korepetytor. W przypadku zajęć zdalnych online nawet to może być owiane kurtyna anonimowości, bowiem Skype umożliwia pobieranie nauki wyłącznie audio, bez identyfikacji osoby. Platforma edukacyjna (nauczyciel j. niemieckiego praca - preply) ułatwia zachowanie dyskrecji i pozostania anonimowym poprzez pośrednictwo w rozliczeniu i poufność prowadzenia konta użytkownika w serwisie preply.com.


Indywidualne lekcje niemieckiego przez Skype

doskonale sprawdzają się na każdym etapie nauki, tak u uczniów początkujących, zaczynających naukę niemieckiego, jak i zaawansowanych. Dostępni w Preply korepetytorzy oferują swoje usługi również w różnym stopniu zaawansowania. Kluczową cechą modelu jeden na jeden jest dopasowanie formy zajęć, ich tempa, częstotliwości, długości do możliwości edukacyjnych ucznia. Zbyt intensywna nauka może zniechęcać i nie dawać zamierzonych efektów, zbyt leniwe podejście do nauki również nie jest wskazane, zaś korepetytor potrafić powinien zweryfikować poziom zdolności  ucznia i zaproponować odpowiednie do zdolności tempo zdobywania wiedzy. Dzięki indywidualnemu podejściu można zrozumieć zagadnienia dotąd niezrozumiane z uwagi na brak odpowiednich przykładów. Korepetycje pozwalają zarówno nadrobić zaległości, uzupełnić wiedzę, jak i znaleźć odpowiedzi na trudne pytania. Konkurencją dla korepetycji są konwersacje z native speakerem niemieckiego. Co prawda stacjonarnie w większości miejscowości można odbyć konwersacje, to dostępność konwersacji zdalnych poszerzyła wybór native speakerów z jakimi możemy uczyć się niemieckiego potocznego i doskonalić swoją wymowę. Korzystając z serwisu przygotowanego na potrzeby uczniów online jakim jest preply.com mamy możliwość wyboru native speakera z Niemiec, Austrii jak i korepetytorów z całego świata udzielających korepetycji z niemieckiego przez Skype.

Z edukacją online wiąże się wiele cech, które gwarantują jej popularność i rozwój. Po pierwsze możemy korzystać z nauki wszędzie, gdzie jest dostępny internet, nie musimy uczyć się w domu, ani w szkole. Mając pod ręką telefon, tablet możemy uczyć się w lesie, na plaży, sklepi, pociągu itp. Prócz uniezależnienia się od miejsca pobierania nauki warto zwrócić uwagę na swobodę terminów zajęć, ich częstotliwości, długości. Pora dnia może mieć znaczenie dla efektów w nauce, podobnie jak to gdzie się uczymy. Jeżeli nie jesteśmy na tyle dyspozycyjni by uczęszczać na kurs językowy, najpewniej będziemy mieli możliwość wygospodarowania czasu na zajęcia indywidualne, które odbywane rzadziej mogą dać lepsze wyniki niżeli rozbudowany, intensywny kurs niemieckiego. Wybierając jak najbliższe optymalnym warunki nauki wzmagamy wygodę nauki niemieckiego, co wespół z dobrym nauczycielem potrafiącym nas docenić i zmotywować może dawać rewelacyjny efekt dydaktyczny. Jako, iż nie musimy się dostosowywać do grupy możemy ustalać zajęcia z lektorem na dowolne godziny, zaś wyjeżdżając poza miejsce zamieszkania, przemieszczając się nie musimy tracić zajęć z niemieckiego, wystarczy je przesunąć na inny termin bądź odbyć na wyjeździe online. Zamiast nauki w dusznej klasie lekcyjnej możemy zdecydować o nauce w parku, czy ogródku, co nie byłoby możliwe ucząc siew  grupie, nawet nielicznej. Różne problemy i różne zdolności uczniów utrudniają uśrednienie poziomu i zadowolenie każdego z osobna. Pod tym względem także nauka indywidualna wygrywa. Przewagę daje jej osobisty program zajęć, plan rozłożenia w czasie poszczególnych etapów wiedzy, możliwość pominięcia lub rozbudowania konkretnych zagadnień w razie potrzeb. Indywidualnie dobrane ćwiczenia potrafią nauczyć nas języka znacznie szybciej, bez szczególnego wysiłku. Wystarczy zrozumienie zasad, które dzięki kontaktowi z nauczycielem jest możliwe bez zaległości i odkładania na potem.

Polecamy też 7 skutecznych sposobów na szybkie opanowanie języka obcego.

Zdecydowanie szybciej i łatwiej się nam nauczyć niemieckiego z pozytywnym nastawieniem i wiarą w swoje możliwości. Często w nauce grupowej tracimy motywację, doznając porażki i nie będąc zauważonym przez lektora. W przypadku nauki indywidualnej lektor na bieżąco powinien nas korygować i wzmacniać naszą samoocenę uwidaczniając postępy, jak i wytyczając cele. Nauczyciel osobisty winien być dla ucznia autorytetem, jak i osobą która podpowie nam które pomoce dydaktyczne wybrać, z czego warto skorzystać i jaki powinien być nasz kolejny cel edukacyjny, poprowadzi ans do sukcesu. Wypracowanie stosownej relacji na linii nauczyciel uczeń nieco trwa, jednak jest to warta inwestycja pełna zaufania, zrozumienia.

Podsumowując indywidualna nauka języka niemieckiego możliwa jest stacjonarnie, jak i online. Może stanowić rozszerzenie, jak i formę bazową i jest optymalną a jednocześnie uniwersalną metodą w efektywnej nauce. Preply znacząco wspiera wszystkich, którym zależy na jakościowej nauce, a przy tym komforcie nauki. Kompleksowość oferty preply.com dodaje zalet indywidualnym korepetycjom przemawiając za ich wyborem. Jeśli nie wierzysz, sam się przekonaj korzystając z lekcji testowej w Preply, wystarczy, ze się zarejestrujesz bez opłat i zobowiązań. Oferta Preply to propozycja niarę XXI wieku i potrzeb współczesnej edukacji językowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »