Firma » Tax

Zaliczka na podatek dochodowy – mała duża zmiana

W grudniu tego roku przedsiębiorcy po raz pierwszy nie będą zmuszeni do płacenia fiskusowi podwójnie. Dzięki zmianom w zasadach naliczania zaliczki na podatek dochodowy, zaliczkę za grudzień będzie można odprowadzić w styczniu.

Dodatkowo, jeśli do 21 stycznia złożymy zeznanie podatkowe i zapłacimy podatek, zaliczkę za grudzień przesuniemy z tegorocznego, na przyszłoroczne rozliczenie podatkowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- To drobne, ale istotne ułatwienie dla przedsiębiorców - uważa Artur Kuczmowski, członek zarządu spółki Agent Transfer. - Do tej pory zmuszeni byli odprowadzać w grudniu podwójną zaliczkę za listopad. W wielu przypadkach prowadziło to do stosowania rozmaitych wybiegów, takich jak celowe zaniżanie dochodów za listopad. Tego typu gimnastyka kosztowo-dochodowa stała się obecnie niepotrzebna, ponieważ nie dochodzi już do niekorzystnej dla firm kumulacji płatności. Pamiętajmy, że im prostsze i bardziej przyjazne firmom zasady, tym mniej przypadków i prób obchodzenia przepisów przez przedsiębiorców. Należy docenić pozytywnie zmieniającą się logikę przepisów podatkowych. Dodatkową funkcją znowelizowanych przepisów, jest zachęcenie podatników, by rozliczali się szybciej i regularniej. Może się to opłacać. Jeśli należy się nam zwrot podatku, to skracając rok obrotowy, pieniądze otrzymamy już w styczniu, a nie w kwietniu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Komentarze (1)

  • avatar
    ~dl 2012-11-24 21:10:53

    wreszcie jakieś zmiany na lepsze


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »