Technologie » Internet

Załóż Nową Społeczność Roku!

Załóż Nową Społeczność Roku!
Zobacz więcej zdjęć »
Rusza konkurs na Nową Społeczność Roku (www.spolecznoscroku.pl). Każdy, kto ma pasję, wiedzę czy po prostu chce poznać osoby o podobnych zainteresowaniach i razem walczyć o tytuł najciekawszej Nowej Społeczności może zarejestrować się w konkursie i rozpocząć przygodę ze swoją społecznością.

W konkursie liczy się wyłącznie pomysł na społeczność i jej popularyzację. Całe zaplecze techniczne społeczności zapewniają organizatorzy - do udziału w zabawie wystarczy podstawowa znajomość Internetu i konto e-mailowe.

Do walki o tytuł Nowej Społeczności Roku zapraszają Mixxt - plaforma do tworzenia społeczności oraz Neuron APR - firma doradztwa komunikacyjnego.

Konkurs Społeczność Roku powstał, aby zwrócić uwagę, że społeczności internetowe to nie tylko popularne, liczące miliony użytkowników serwisy, ale przede wszystkim powstające oddolnie, często bardzo wyspecjalizowane grupy osób wymieniających opinie, spotykających się i dzielących wspólną pasję.

W walce o zwycięstwo w konkursie, pod uwagę brane będą zarówno liczne, spektakularne grupy, jak i małe, lokalne społeczności zajmujące się codziennymi sprawami. Jury wybierze najbardziej kreatywne i najdynamiczniej rozwijające się społeczności utworzone w serwisie mixxt.pl - współorganizatora konkursu. Uczestnicy konkursu uzyskają dostęp do całej palety narzędzi, dzięki którym będą mogli  dostosować, uatrakcyjnić i promować swoją społeczność, zapraszając nowych członków, dzieląc się z nimi zdjęciami, muzyką i filmami, a także organizować ankiety i prowadzić forum.

Silną strona konkursu jest skład jury. Oprócz przedstawicieli organizatorów i partnerów, w szacownym ciele zasiadają: sławny podróżnik i reporter Jacek Pałkiewicz, zastępczyni redaktor naczelnej polskiej edycji miesięcznika Elle, Monika Stukonis, zdobywca Paszportu Polityki, pisarz i reżyser Sławomir Shuty oraz jeden z czołowych polskich blogerów, Maciej Budzich (mediafun). Jak zapowiadają organizatorzy, nie jest to jeszcze kompletna lista jurorów.

„Idea konkursu na Społeczność Roku zrodziła się z przekonania, że małe społeczności, powstałe na skutek wspólnych zainteresowań, czy problemów społecznych, są znacznie ciekawsze, silniejsze i posiadają znacznie więcej realnych cech społeczności, niż duże komercyjne serwisy" - mówi Jakub Górnicki, szef mixxt.pl, jeden z pomysłodawców konkursu - „Stworzenie prężnie działającej, ciekawej społeczności to rzecz warta docenienia i nagrodzenia, mam więc dużą nadzieje, że nasza inicjatywa przyczyni się do powstania wielu nowych, interesujących społeczności."

„Społeczności już całkowicie odmieniły oblicze komunikacji w Polsce, a przecież to dopiero początek" - mówi Marek Wróbel, szef Neuron APR, współorganizatora konkursu - „Ruch konsumencki, autentyczne inicjatywy, wymiana doświadczeń, komunikacja z klientami, czy wreszcie swoboda wypowiedzi - te pojęcia zyskują nowy blask właśnie w dużej mierze dzięki społecznościom."

Najlepsze społeczności wyłaniane będą w pięciu kategoriach: Praca, Edukacja, Społeczeństwo, Rodzina i dom, Pasje. Członkowie zwycięskich społeczności nagrodzeni zostaną podczas uroczystej gali, która odbędzie się połowie października w Warszawie.

Konkurs Nowa Społeczność Roku jest organizowany przez Neuron APR - warszawską agencję public relations oraz firmę Mixxt - twórcę technologii własnych serwisów społecznościowych mixxt.pl. Celem konkursu jest wyłonienie i  nagrodzenie najciekawszych, najbardziej kreatywnych i najdynamiczniej rozwijających się społeczności.

Neuron Agencja Public Relations powstała w 2001 roku. Jej konsultanci specjalizują się w doradztwie strategicznym i prowadzeniu działań komunikacyjnych dla klientów m.in. z sektora teleinformatycznego, telekomów, usług dla biznesu, nieruchomości i przemysłu.

Mixxt to właściciel bezpłatnego kreatora serwisów społecznościowych - mixxt.pl oraz wersji systemu dla klientów biznesowych - mixxtPRO. Mixxt jest największym dostawcą usług dla społeczności internetowych w Niemczech, obecny jest także na rynku polskim i tureckim.

Społeczność Roku wybierana będzie przez jury w 5 kategoriach:

 • praca (wszelkie społeczności zawodowe)
 • edukacja (społeczności studenckie, uczniowskie i naukowe)
 • sprawy publiczne (serwisy poświęcone ważnym problemom społecznym, politycznym czy ekologicznym)
 • rodzina i dom (społeczności skupione na sprawach rodzin i prowadzenia domu
 • pasje (społeczności poświęcone pasjom, zainteresowaniom, sportowi i hobbies)

Skład jury

 • Małgorzata Babik                 Netia SA
 • Maciej Budzich                     Mediafun
 • Jakub Górnicki                     mixxt.pl
 • Jacek Pałkiewicz                   podróżnik, reporter
 • Sławomir Shuty                    pisarz, reżyser
 • Monika Stukonis                  Elle
 • Marek Wróbel                      Neuron APR

Głównym sponsorem jest firma Netia SA (www.netia.pl),partnerami konkursu są magazyn Elle i netPR.pl (www.netpr.pl) .

Harmonogram konkursu Społeczność Roku 2009:

 • start konkursu: 25.05.2009
 • I etap: od 25.05.2009 do 25.08.2009
 • wyłonienie finalistów: od 26.08.2009 do 01.09.2009
 • II etap: od 02.09.2009 do 15.10.2009
 • gala finałowa: II połowa października

Więcej na www.spolecznoscroku.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »