Dom » Nieruchomość

Zamieszkaj rodzinnie

Zamieszkaj rodzinnie
Zobacz więcej zdjęć »
Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mieszkania lub domu, przeglądamy wiele ofert. Analizujemy metraż, liczbę pokoi, jakość materiałów wykończeniowych i negocjujemy ceny. Szukając lokum dla rodziny zwróćmy uwagę także na to, czy nasze przyszłe „M” jest dostosowane do potrzeb wszystkich domowników.

Firmy deweloperskie mają wiele do zaoferowania rodzinom szukającym nowego lokum zarówno w miastach, jak i na obszarach podmiejskich. Jak wśród licznych propozycji wybrać tę najlepszą? Weźmy pod uwagę udogodnienia, które umożliwią naszym dzieciom dorastanie w przyjaznej atmosferze.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 Maluch w wielkim mieście

 Dla rodziny szukającej mieszkania ważne jest to, czy dana inwestycja znajduje się w bezpiecznej okolicy, w pobliżu przedszkoli, szkół, sklepów, a także czy gwarantuje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Przy wyborze rodzinnego lokum zwrócić uwagę także na to, czy osiedle jest strzeżone lub monitorowane. Istotny może być zwłaszcza monitoring placu zabaw z możliwością podglądu – dzięki niemu rodzice będą mogli nie wychodząc z domu sprawdzić, czy ich pociechy bezpiecznie się bawią. Doskonałym miejscem zabaw i odpoczynku, które dodatkowo posłuży także do suszenia prania (którego, jak wiemy zwłaszcza przy małych dzieciach jest sporo) jest przynależący do mieszkania balkon lub taras. Dla rodzin ważne jest także to, czy klatki i windy są dość szerokie, by można było się w nich zmieścić z wózkiem. – Istotna jest też sama winda – noszenie wózka kilka razy na drugie czy trzecie piętro i z powrotem to spore wyzwanie dla niejednego rodzica – mówi Łukasz Ferchmin, menedżer ds. marketingu i rozwoju OKRE Development Sp. z o. o. budującego w Poznaniu osiedle „Na Skraju Lasu”. – Dlatego we wszystkich budynkach w naszej inwestycji będą znajdować się windy. Dzięki temu zapewnimy mieszkańcom możliwość wygodnego przemieszczania się pomiędzy piętrami, a także z hali garażowej do mieszkania – dodaje. Na komfort mieszkania duży wpływ ma także to, czy do budynku prowadzi podjazd dla wózków, a także czy jest w nim dostępne miejsce do ich przechowywania.

 Dziecko na przedmieściach

 Poczucie bezpieczeństwa czy dostęp do komunikacji miejskiej – pewne kryteria wyboru czterech kątów są ważne niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanie czy dom pod miastem. Jednak osoby, które inwestują w nieruchomość na przedmieściach przykładają większą wagę również do innych czynników. W szczególności młodym rodzicom zależy na pewności, że ich pociechom nie będzie mieszkało się trudniej niż ich rówieśnikom z centrum miasta.  Bliskość szkół czy przedszkoli, do których dzieci bezpiecznie dotrą także bez opieki rodzica są kluczowe. W odległości ok. 800 m od naszego Osiedla znajduje się przedszkole i szkoła podstawowa, do której dziecko może samo bezpiecznie dotrzeć chodnikiem – mówi Dawid Sztandera, prezes firmy Novum Plus, budującej Osiedle Rozalin w podpoznańskim Lusówku. Istotne jest także sąsiedztwo terenów rekreacyjnych, które pozwala rodzicom na spędzenie czasu z pociechami na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miasta. –W centrum naszego Osiedla przewidzieliśmy również teren zielony, który zagospodarujemy tak, by służył zarówno maluchom, jak i ich rodzicom. W okolicy jest dużo terenów rekreacyjnych i spacerowych oraz oznakowany szlak rowerowy, które zapewniają wiele sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu całą rodziną  – dodaje Dawid Sztandera z Novum Plus. 

 Działka – połowa sukcesu

 Gdy już znajdziemy wymarzone mieszkanie lub dom w okolicy, która posiada udogodnienia dla młodych rodziców i zapewnia bezpieczeństwo dzieciom, przeszkodą dla niektórych z nas może okazać się cena. Nie oznacza to jednak, że musimy obniżać nasze wymagania i rezygnować z idealnych czterech kątów. Warto zastanowić się, czy istnieje sposób na mniejszy wydatek związany z zakupem nieruchomości. Można zdecydować się na położone w tej samej inwestycji tzw. mieszkanie kompaktowe – o pożądanej liczbie pokoi, ale mniejszym metrażu. Ciekawym pomysłem dla osób, które marzą o własnym domu jest z kolei rodzinna działka, na której można wybudować dwa domy, dzieląc w ten sposób na pół koszt zakupu gruntu, a dodatkowo zyskując bliskość rodziny. Kupując nieruchomość warto zwrócić uwagę nie tylko na sam dom, ale również na wielkość działki i zapisy miejscowego planu zagospodarowania – te warunki mogą w przyszłości umożliwić właścicielom podział gruntu i oddanie go pod budowę domu dzieciom lub wnukom.

 Kupno mieszkania czy domu to na ogół spory wydatek. Warto więc dokonując wyboru zadbać o to, by nowe lokum było dostosowane do naszych potrzeb – dzięki temu stanie się długoterminową inwestycją. Pamiętajmy też, że nawet jeśli zakup okaże się dla naszego budżetu sporym wydatkiem, to, oprócz pożyczek i kredytów na zakup nieruchomości czy stopniowego obniżania własnych wymagań, istnieją inne rozwiązania, np. postawienie domu na wspólnej działce. Przecież obiegowa opinia, że „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu” wcale nie musi być prawdą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

malwi_ak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »