Technologie » Komputery

Zapanuj nad dualnością - split payment

Zapanuj nad dualnością - split payment
Zobacz więcej zdjęć »
Mechanizm podzielonej płatności (MPP) czyli split payment, z jednej strony budzi wiele kontrowersji - nie wiadomo jak będzie działał w praktyce, gdyż polska wersja jest unikalna.

Z drugiej strony, od 1 lipca nie będzie obowiązkowy, więc wiele firm na razie się tylko przygląda. Ostrzegamy: split payment zadziała jak efekt kuli śnieżnej – lepiej przygotuj się na zmianę.

Split payment, obowiązuje już w trzech europejskich krajach: Czechach, Turcji oraz we Włoszech. Model polski jest zbliżony do modelu czeskiego, jednak zawiera cechy indywidualne. Mechanizm podzielonej płatności jest dobrowolny i zwalnia z odpowiedzialności solidarnej - obejmie transakcje w walucie polskiej odbywające się w sektorze B2B.

Czytaj całość artykułu tutaj:  https://erp-view.pl/wiadomosci/zapanuj_nad_dualnoscia_split_payment.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »