Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zapomnij o problemie nietrzymania moczu z MoliCare Mobile®

Zapomnij o problemie nietrzymania moczu z MoliCare Mobile®
Zobacz więcej zdjęć »
Nietrzymanie moczu to problem tak bardzo powszechny, że został nazwany przez Światową Organizację Zdrowia chorobą społeczną. Statystyki pokazują, że dotyka on już ok. 10-15% każdego społeczeństwa, a na przypadłość narażeni są wszyscy, bez względu na wiek, płeć czy miejsce zamieszkania.

Mimo przykrych dolegliwości, inkontynencja nie musi ograniczać aktywności chorych. Obecnie na rynku istnieje wiele produktów chłonnych. Należy jednak zwrócić uwagę na komfort i profesjonalną ochronę przed wilgocią i niekorzystnym wpływem na skórę. Idealnym rozwiązaniem są majtki chłonne MoliCare Mobile®, które łączą chłonność produktów do higieny intymnej z wygodą bielizny.

Inkontynencja, znana powszechnie jako nietrzymanie moczu lub w skrócie NTM, jest uważana za dolegliwość wstydliwą i z tego powodu chorzy często ukrywają ten problem przed rodziną, a co gorsze, także przed swoim lekarzem. Taka izolacja i tworzenie wokół zaburzenia tematu tabu często zniechęca również do utrzymywania kontaktów towarzyskich. Tymczasem inkontynencja jest chorobą bardziej powszechną niż zdają sobie sprawę osoby zmagające się z tą dolegliwością. Według Światowej Organizacji Zdrowia problem NTM dotyka średnio co trzecią kobietę (około 30% przed okresem menopauzy i do 60% po tym okresie). Jest więc chorobą społeczną, która powinna być szeroko i bez skrępowania dyskutowana przez lekarzy i pacjentów.

Nietrzymanie moczu definiuje się jako niekontrolowane, mimowolne oddawanie moczu przez cewkę moczową, zwykle spowodowane nieprawidłową pracą mięśni dna miednicy, tzw. mięśni Kegla. Znacznie częściej z problemem mają do czynienia kobiety, co jest spowodowane ich budową anatomiczną. Nierzadko ten problem pojawia się też w okresie ciąży lub po porodzie. Przeciskanie się dziecka przez kanał rodny może uszkodzić struktury nerwowo-mięśniowe dna miednicy,
a tym samym doprowadzić do problemów z utrzymaniem moczu.

Nietrzymanie moczu, a higiena osobista

Problem NTM wymaga od chorych szczególnej troski o higienę. Utrzymanie skóry w czystości zapobiega bowiem podrażnieniom oraz infekcjom okolic intymnych. Za każdym razem, kiedy zdarzy się niekomfortowa sytuacja, należy możliwie szybko umyć okolice narządów płciowych ciepłą wodą. Do mycia należy stosować delikatne płyny do higieny intymnej, które, dzięki niskiemu pH, nie zaburzają równowagi mikrobiologicznej. W portfolio firmy PAUL HARTMANN znajdują się specjalne kosmetyki przeznaczone do prawidłowego oczyszczania jak również pielęgnacji okolic intymnych. Przykry zapach moczu można częściowo zneutralizować dzięki przyjmowaniu większych ilości wody. Woda rozrzedza mocz, zmniejszając ilość mocznika odpowiedzialnego za nieprzyjemny zapach. Jedyne ograniczenie odnoszące się do spożywania płynów przez osoby z inkontynencją dotyczy picia wody wieczorem. Zaleca się wypicie ostatniej porcji płynu 2-4 godziny przed położeniem się do łóżka. Przestrzeganie tego zalecenia jest szczególnie ważne w przypadku osób, które doświadczają epizodów nietrzymania moczu w czasie snu. Dla zapewnienia najlepszej pielęgnacji i poczucia komfortu warto także sięgnąć po produkty chłonne, takie jak pieluchomajtki, niezbędne szczególnie przy nasilonej postaci choroby. W przypadku łagodniejszych dolegliwości wystarczą specjalne wkładki do inkontynencji o podwyższonej chłonności. Wkładki przypominają wyglądem podpaski stosowane w okresie menstruacji, ale na tym ich podobieństwa się kończą. W przeciwieństwie do zwykłych podpasek specjalistyczne wkładki są dużo bardziej chłonne i dodatkowo pochłaniają nieprzyjemny zapach uryny.

Wybierz produkt chłonny, któremu możesz zaufać – MoliCare Mobile®

 

Wybór odpowiedniego produktu chłonnego do inkontynencji jest uzależniony wieloma czynnikami, m.in. aktywnością pacjenta, możliwościami ekonomicznymi, a także stopniem inkontynencji. Renomowani producenci mają w swojej ofercie cały przekrój różnych rozwiązań, wśród których można dobrać to najbardziej optymalne. Profesjonalną ochronę i poczucie bezpieczeństwa zapewniają majtki chłonne MoliCare Mobile® marki PAUL HARTMANN, które występują w różnych rozmiarach i są dostosowane do wszelkich stopni nietrzymania moczu.

Wygoda

MoliCare Mobile® to majtki chłonne, przypominające wyglądem normalną bieliznę. Dzięki anatomicznej budowie są idealne dla ludzi aktywnych, udowadniając, że problem NTM nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych zajęć i ćwiczeń. Bardzo ważnym czynnikiem gwarantującym wygodę jest kształt pieluchomajtek, który pozwala na swobodne korzystanie z toalety. Majtki rozpinają się po bokach, co umożliwia ich wymianę bez konieczności rozbierania się. MoliCare Mobile®  posiadają anatomiczny krój, dzięki któremu idealnie dopasowują się do ciała,
nie zsuwają się i są niewidoczne pod ubraniem.  

Ochrona

Majtki chłonne MoliCare Mobile® marki PAUL HARTMANN to nie tylko komfort, ale też ochrona wrażliwych okolic intymnych. Produkty zostały wyposażone w specjalny wkład chłonny z przyjaznym dla ciała pH 5,5, dzięki któremu płaszcz ochronny skóry zachowuje swój naturalny kwaśny odczyn. Dodatkowo jego górna warstwa posiada właściwości antybakteryjne. Badania laboratoryjne wykazują, że wkład chłonny zastosowany w pieluchomajtkach MoliCare Mobile® eliminuje namnażanie się bakterii do 99,9%.

Komfort

Innowacyjny, trójwarstwowy wkład chłonny to rozwiązanie, które chroni przed przeciekaniem, utrzymuje skórę w stanie suchym i gwarantuje użytkownikowi bezpieczeństwo. Materiał, z którego wykonane są majtki chłonne, jest podobny do tkanin naturalnych, dzięki czemu nie drażni skóry i pozwala jej oddychać. Często osobom z problemem nietrzymania moczu towarzyszy poczucie wstydu i skrępowania, szczególnie, kiedy nieprzyjemna sytuacja zaskakuje ich w miejscu publicznym lub podczas spotkania. Pieluchomajtki MoliCare Mobile® neutralizują zapach i są niewidoczne pod ubraniem. Pozwalają korzystać z życia bez żadnych ograniczeń. Z MoliCare Mobile® wyjście do znajomych, rodziny, czy pojawienie się w miejscu publicznym, nie będzie
już żadnym problemem.

***

Nietrzymanie moczu wcale nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych zajęć, także sportowych. Aby czuć się komfortowo, poza zdrowym odżywianiem i ćwiczeniami mięśni Kegla, warto pamiętać o produktach chłonnych, które dają komfort, dyskrecję i są przy tym wygodne. Przykładem rozwiązań, stworzonych z myślą o indywidualnych potrzebach osób dotkniętych problemem nietrzymania moczu, są produkty MoliCare Mobile® firmy PAUL HARTMANN. Marka została już doceniona zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy, zdobywając nagrodę Targów Hospicjum za najlepszy produkt w kategorii „Higiena i pielęgnacja” XV Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu.

 

PAUL HARTMANN

Od blisko 200 lat wspieramy rozwój opieki zdrowotnej oraz rozwijamy segment wyrobów medycznych. Jesteśmy obecni w 34 krajach na wszystkich kontynentach. Oferujemy szeroki zakres produktów do opatrywania ran i skaleczeń, higieny i pielęgnacji osób z problemem nietrzymania moczu, a także zapobiegania zakażeniom na sali operacyjnej i oddziale szpitalnym. Naszymi klientami są zarówno instytucje, jak i personel medyczny oraz pacjenci indywidualni. Każdego dnia usprawniamy życie pacjentów, chronimy personel medyczny oraz opracowujemy nowe rozwiązania prowadzące do rozwoju opieki zdrowotnej.

W Polsce istniejemy od 1993 roku. Od tego czasu udało nam się wprowadzić wiele nowoczesnych rozwiązań produktowych, które podnoszą standard leczenia zwiększając poziom bezpieczeństwa pacjenta i personelu medycznego.

Lepsza opieka zdrowotna to centralny punkt wyjścia dla wszystkich naszych działań.

Inspiruje nas do przekraczania kolejnych granic. Idziemy w stronę zdrowia.

Zapoznaj się z naszą ofertą :

www.molicaremobile.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

joannat

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »