Motoryzacja » Samochody

Zapraszamy do Warki – II Edycja Przeprawowych Mistrzostw H6

Zapraszamy do Warki – II Edycja Przeprawowych Mistrzostw H6
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe tereny, nowe trasy. W Warce trwają przygotowania do drugiej edycji Przeprawowych Mistrzostw H6. Po jurajskiej, górskiej inauguracji, kolejna odsłona cyklu przenosi się na bardziej płaskie tereny. Sprawdzona formuła rajdu pozostanie jednak bez zmian.

Pierwsza edycja Przeprawowych Mistrzostw H6 cieszyła się dużym zainteresowaniem. W sobotę, 5 lipca odbędzie się druga część tego nowego, rajdowego cyklu. Tym razem zawodnicy spotkają się w Warce, w województwie mazowieckim.

Przeprawowe Mistrzostwa H6 to połączenie formuły 6-godzinnego maratonu i przeprawowych oesów. Zawodnicy z wszystkich klas rywalizują na wspólnej, kilkukilometrowej pętli. Trasa jest w całości wytaśmowana. Na trasie pętli czekają na nich odcinki specjalne - oddzielne dla każdej z klas.

W trakcie dwóch, 3-godzinnych części załogi musza pokonać jak najwięcej okrążeń i odcinków specjalnych. Każde ukończone okrążenie jest punktowane, podobnie jak każdy pokonany oes. Zwycięża ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

Rywalizacja toczy się w trzech klasach - No Limit, Advance i Challenge. Ta pierwsza jest najcięższa, wymaga najbardziej zaawansowanego sprzętu z mechanicznymi wyciągarki. Na drugim biegunie leży klasa Challenge która przeznaczona jest dla niemal seryjnych terenówek.

Mazowiecka edycja rajdu odbędzie się w okolicach Warki. Tym razem nie będzie zjazdów, podjazdów czy trawersów. Na zawodników czeka niemal płaska trasa, ale za to pełna przepraw przez błoto i bagna. Trasy będą szerokie, więc będzie możliwe wyprzedzanie na oesach. Według organizatora, większość trasy będzie można przejechać „na kołach" czyli bez pomocy wyciągarki.

- W Warce będzie można wyjeździć się na maksa! Przygotujemy trasę, która da zawodnikom dużo frajdy z jazdy, ale równocześnie nie będą się nudzić - zapewnia Maciej Rachtan, organizator mistrzostw.

Biuro rajdu będzie mieścić się przy parku serwisowym. Tam też będzie zlokalizowany start i meta zawodów. Rozdanie nagród również odbędzie się w tym samym miejscu.

Już wkrótce na stronie rajdu www.pth6.pl pojawią się informacje na temat bazy rajdu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Euroforum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »