Firma » Bankowość

Zarabiaj na ropie z mBankiem

Zarabiaj na ropie z mBankiem
Zobacz więcej zdjęć »
mBank proponuje Klientom lokatę, dzięki której można zyskać na umiarkowanym wzroście cen kontraktów terminowych na ropę naftową Brent. Od 26 lutego do 9 marca br. trwa subskrypcja na 6- miesięczna LOKATĘ strukturyzowaną Czarne Złoto.

Druga połowa ubiegłego roku charakteryzowała się silną korektą cen ropy naftowej Brent. Po gwałtownych spadkach notowanych również od początku bieżącego roku obserwujemy stabilizację cen surowca.

W globalnym ujęciu rynek ropy wydaje się już dość silnie wyprzedany, a większość negatywnych informacji jest już uwzględniona w cenach. W związku z tym, można spodziewać się pozytywnego rozwoju sytuacji i umiarkowanego wzrostu cen surowca - mówi Monika Chwiedziewicz, Menedżer ds. Produktów Inwestycyjnych mBanku. Lokata Czarne Złoto umożliwi Klientom otrzymanie bardzo wysokich zysków - maksymalne oprocentowanie lokaty może wynieść nawet 28,17% w skali roku przy założeniu 50% partycypacji - dodaje Monika Chwiedziewicz.

Lokata Czarne Złoto daje możliwość zarabiania na umiarkowanym wzroście cen kontraktów terminowych na ropę naftową Brent o najbliższym terminie wygaśnięcia. Klient otrzyma oprocentowanie od lokaty w przypadku, gdy zostaną spełnione łącznie poniższe dwa warunki:

1. cena kontraktu terminowego na ropę Brent na zakończenie trwania lokaty wzrośnie powyżej poziomu początkowego, czyli 105% wartości tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty;

2. w trakcie trwania lokaty cena kontraktu terminowego ani razu nie wzrośnie o więcej niż 35% w stosunku do ceny tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty.

Wskaźnik partycypacji według danych rynkowych z dnia 25.02.2009 r. wyniósłby 50%. Ostateczna wysokość wskaźnika partycypacji zostanie ustalona w dniu 10.03.2009 i będzie nie niższa niż 40%.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste - wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „lokaty strukturyzowane" dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Oferta jest przeznaczony dla każdego Klienta - minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN.

Lokaty strukturyzowane to kolejne rozwiązanie mBanku, które umożliwia dywersyfikację portfela z aktywami. Lokaty strukturyzowane dają możliwość zarabiania polskim inwestorom na akcjach spółek notowanych nawet na odległych kontynentach, zagranicznych indeksach, towarach czy surowcach bez ponoszenia kosztów inwestycji, a przy jednoczesnej pełnej ochronie kapitału.

Lokata strukturyzowana to alternatywa do tradycyjnych lokat. Łączy w sobie cechy standardowej lokaty bankowej (określony czas inwestycji, ochrona powierzonego kapitału) oraz inwestycji na rynku kapitałowym (możliwość uzyskania dodatkowego zysku z części opcyjnej).

Klienci mBanku mogą inwestować swoje środki również w fundusze i akcje, za pośrednictwem wygodnego i bezpłatnego narzędzia w postaci Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI) oraz eMAKLERA. Proponuje także rachunek oszczędnościowy eMAX plus oraz lokaty terminowe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »