Firma » Biznes

Zarzuty dla byłego Prezesa Spółki Invipay.com i jego żony podejrzewanych o oszustwa finansowe

Zarząd spółki Invipay.com powziął informację o zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów byłemu Prezesowi Invipay.com, Marcinowi P., jego żonie, Joannie P., która na początku działalności firmy pełniła w niej funkcję dyrektora sprzedaży oraz dwóm byłym pracownikom spółki.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów przedstawiła wszystkim zarzuty nadużycia uprawnień, działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach. Grozi im do 10 lat więzienia.

„Ogromnie ubolewam z powodu tego, co się stało, gdyż działania małżeństwa P. doprowadziły do bardzo trudnej sytuacji spółki. Ofiarami tych działań padli nie tylko właściciele firmy, ale także kontrahenci, instytucje finansujące firmę, banki, obligatariusze i pracownicy. Śledztwo w tej sprawie trwało blisko rok po tym, jak złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez małżeństwo P., które przedstawiało sfałszowane raporty o działalności spółki i wprowadzało innych w błąd" - podkreśla obecny Prezes Zarządu Invipay.com, Maciej Jędrzejak.

Według dotychczasowych ustaleń Marcin i Joanna P. są podejrzewani o stworzenie systemu oszustwa w ramach mikrofaktoringu, przedmiotowej działalności spółki Invipay.com. Miał on polegać na rejestrowaniu w spółce nieistniejących faktur oraz przedłużaniu terminów spłat innymi, większymi, nieistniejącymi fakturami. Prawdopodobnie wynikało to ze świadomego działania na szkodę firmy, gdyż tego typu działanie z założenia było nieuczciwe i pogarszało wyniki finansowe, zwiększając zadłużenie spółki i umożliwiało wyprowadzanie pieniędzy z kont spółki za pomocą sfałszowanych dokumentów. Nieprawdziwe raporty o stanie spółki, na podstawie których wszystkie podmioty oceniały kondycję firmy i w efekcie podejmowały decyzje dotyczące współpracy z Invipay.com, doprowadziły do pogorszenia sytuacji w spółce i konieczności rozpoczęcia procesu restrukturyzacji firmy.

„Od marca 2019 roku Invipay.com jest w procesie układowym. Prowadzimy wszelkie możliwe działania, które mają stabilizować sytuację finansową. W związku ze śledztwem w sprawie małżeństwa P. Zarząd aktywnie wspiera działania prokuratury i innych organów ścigania w celu jak najszybszego wyjaśnienia całej sprawy. Czynimy również wszystko, aby straty finansowe i problemy, jakich doznali wszyscy Partnerzy firmy były jak najmniejsze" - dodaje Maciej Jędrzejak.

Invipay.com była pierwszą firmą założoną w Polsce działająca w zakresie mikrofaktoringu. Mikrofaktoring to usługa poprawiająca płynność finansową zwłaszcza najmniejszych przedsiębiorstw. Firma, która przekazuje Invipay.com fakturę sprzedaży z długim terminem płatności, w krótkim czasie, ale po uprzedniej weryfikacji faktury, otrzymuje pieniądze z Invipay.com zamiast oczekiwać na pieniądze od kontrahenta. Mikrofaktoring umożliwia także przedłużanie płatności faktur kosztowych, np. do 120 dni.

  

Nadesłał:

Kancelaria PR
 

  

  

Oświadczenie Pana Marcina P.

W reakcji na informację prasową dotyczącą postępowania karnego przeciwko mnie, mojej żonie oraz dwóm byłym pracownikom spółki Invipay.com, opublikowaną na stronie internetowej https://centrumpr.pl/artykul/zarzuty-dla-bylego-prezesa-spolki-invipay-com-i-jego-zony-podejrzewanych-o-oszustwa-finansowe,126703.html, oświadczam, co następuje.

Na wstępie oświadczam, że zarzuty postawione mnie i mojej żonie są całkowicie bezpodstawne. Zarząd spółki inviPay S.A., a w szczególności p. Kinga Nowakowska, będąca członkiem zarządu inviPay S.A. od 2015 r., próbuje obarczyć odpowiedzialnością za obecną złą kondycję finansową spółki inne osoby, w tym w szczególności mnie i moją żonę.

W mojej ocenie okoliczności podawane przez inviPay, nie uwzględniają faktów, świadczących o całkowitej bezpodstawności zarzutów przedstawionych mi i mojej małżonce, a stanowiących jedynie subiektywną, niezgodną z rzeczywistością narrację osób bezpośrednio zainteresowanych w sprawie. Jedynym celem tej publikacji jest zdyskredytowanie i zniszczenie mojego dobrego imienia oraz dobrego imienia mojej małżonki. Działania te spowodują podjęcie przez nas adekwatnych kroków prawnych.

Podkreślam, że spółka w okresie pełnienia przeze mnie funkcji prezesa zarządu, stała się rentowna, notowała comiesięczne wzrosty oraz regulowała wszystkie swoje zobowiązania terminowo.

W czasie pełnienia przeze mnie funkcji Prezesa Zarząd spółka postrzegana była jako innowacyjna i dynamiczna, a przede wszystkim transparentna, co zostało zaprzepaszczone przez osoby odpowiedzialne w 2018 i 2019r., kiedy to nie pełniłem już tej funkcji. Co znamienne, wskutek działań Spółki w tym okresie to ja, jako akcjonariusz inviPay, poniosłem wielomilionową szkodę.

Chcę podkreślić, że zależy mi na jak najszybszym wyjaśnieniu tej sprawy i zamierzam ściśle współpracować z Prokuraturą w tym zakresie. Zawiadomienie złożone przez Invipay S.A. traktuję jako próbę wywarcia na mnie nacisku w kwestii odstąpienia od dochodzenia należnych mi pieniędzy z tytułu sprzedaży inwestorowi akcji w Invipay S.A.

Były Prezes Spółki Invipay.com

Marcin P.

  

Nadesłał:

Katarzyna Winnicka
Młodszy Specjalista ds. Ochrony Własności Intelektualnej
Legal24 sp. z o.o.,
 

  

  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kancelaria PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »