Dom » Ogrody

Zasada 30/70, czyli jakość się opłaca

Zasada 30/70, czyli jakość się opłaca
Zobacz więcej zdjęć »
Ułożenie lub wymiana nawierzchni wokół domu to duży wydatek dla każdego właściciela posesji.

Z tego też względu bardzo często sięgają oni po najtańsze materiały i liczą, że dzięki temu uda im się znaczną sumę zaoszczędzić. Okazuje się jednak, że wybór lepszej jakości materiałów nawierzchniowych nie tylko nie zwiększa znacząco kosztów całej inwestycji, ale w perspektywie czasu może okazać się decyzją najbardziej opłacalną. Jak to możliwe? Tłumaczy to zasada 30/70.

Cena nie zawsze jest dobrym doradcą

Nikogo nie trzeba przekonywać, że nawierzchnia wokół domu musi być nie tylko trwała i wytrzymała, ale i również elegancka. Dlatego też warto wykonać ją z najwyższej jakości materiałów, wyprodukowanych ze szlachetnych kruszyw
i charakteryzujących się doskonałymi parametrami technicznymi. Niestety, wiele osób martwi się, że wysokiej klasy kostka brukowa może zbyt mocno obciążyć budżet i dlatego decyduje się na wybór produktów z nieco niższej półki. Okazuje się, że takie podejście nie jest do końca racjonalne, ponieważ opiera się na błędnym założeniu, że to cena kostki ma największy wpływ na wysokość kosztów związanych z ułożeniem nawierzchni. Wnikliwa analiza wydatków pokazuje tymczasem, że kwota przeznaczona na jej zakup stanowi jedynie 30% wartości całej inwestycji. Zdecydowaną większość budżetu, bo ok. 70%, pochłaniają natomiast inne sprawy: materiały na podbudowę, transport i robocizna. Jaki z tego wniosek? Cena nie powinna być głównym kryterium, jakim kierujemy się podczas wybierania i zakupu kostki.

Prosta kalkulacja

Zasada 30/70, obrazująca jaki procent całej inwestycji stanowi sama kostka, przemawia do wyobraźni i w prosty sposób uzmysławia, jak nie należy podchodzić do kwestii zakupu materiału. Warto jednak pójść o krok dalej i zastanowić się, o ile faktycznie wzrosną koszty układania nawierzchni, jeżeli zdecydujemy się na droższe produkty. W przypadku wyrobów firmy Libet różnica ceny między najtańszymi kostkami z segmentu Standard i klasy Premium wynosi 30%, zatem na pierwszy rzut oka widać, że zakup lepszych materiałów będzie kosztował nieco więcej. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę budżet całej inwestycji to zamiana zwykłej kostki na produkt z wyższej półki spowoduje wzrost wydatków tylko o 8%. Co ciekawe, nawet decydując się na najdroższy materiał z segmentu Premium
– w cenie aż o 97% wyższej od najtańszego wariantu – nie będzie to stanowiło dla portfela ogromnego obciążenia. W takim przypadku ostateczny koszt inwestycji będzie wyższy tylko o ok. 22%, natomiast niezwykłe walory estetyczne takiego podłoża z pewnością nam to zrekompensują. Ponadto poziom trwałości, wytrzymałości i jakości nawierzchni będzie nieporównywalnie większy niż tej ułożonej ze standardowej kostki. Decydując się na materiał wykończeniowy warto bowiem pamiętać, że za ceną jednostkową produktów stoi przede wszystkim ich jakość. Produkty Premium firmy Libet wytwarzane są z najlepszych surowców i przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu wyróżniają się szlachetnym wyglądem, naturalną kolorystyką oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Co więcej, są one również łatwiejsze do utrzymania w czystości oraz trwalsze od kostek standard. Taki zakup to inwestycja na lata. Dokładnie tak samo, jak w przypadku nabycia lepszej jakości odzieży, której w przeciwieństwie do tańszych odpowiedników nie będziemy musieli wymienić po jednym sezonie w wyniku stałego użytkowania.

Układanie nawierzchni wokół domu należy do tego rodzaju prac, które warto wykonać perfekcyjnie
i z dużym rozmysłem. Jest to bowiem inwestycja na lata, a w idealnych warunkach – jednorazowa. Podczas planowania prac oraz budżetu warto pamiętać, że wykorzystanie wysokiej jakości kostek brukowych z segmentu Premium w ostatecznym rozrachunku może okazać się dużo bardziej opłacalne niż sięgnięcie po tańsze produkty z klasy Standard.

 www.libet.pl

-----------------------------------------------------------------------------------

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium  i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.

ul. Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta - infolinia: 801 542 381

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »