Dom » Wnętrza

Zasady aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim

Zasady aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim
Zobacz więcej zdjęć »
Trendy w projektowaniu wnętrz zmieniają się bardzo często, ale niektóre z nich utrzymują się przez kilka sezonów, a nawet przez lata. Do tej grupy na pewno można zaliczyć styl skandynawski. P

rzestrzeń, światło, jasne, drewniane meble skandynawskie..Jeżeli i Tobie też marzy się mieszkanie rodem z Kopenhagi, oto kilka zasad, które pomogą wprowadzić Skandynawię do wnętrz.

Ściany
Styl skandynawski opiera się na jasnych kolorach, które optycznie powiększają wnętrza. Zasada ta dotyczy również ścian. Najpopularniejszym kolorem jest biel, ale bardzo dobrze mogą się sprawdzić jasne odcienie szarości oraz beże. Ciekawym pomysłem jest również podkreślenie niektórych ścian dobrze dobraną tapetą (na przykład kultową „Contemporary II Woods”) lub bielonymi deskami.

Materiały
Flagowym materiałem stylu skandynawskiego jest drewno, które wykorzystywane jest na podłogach i w meblach. Warto postawić na naturalne tkaniny (lny, bawełny) o grubych, widocznych splotach. Mogą być również utrzymane w szarościach i beżach, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zdecydować się na odważniejsze kolory (granaty, przygaszone brązy).

Podłogi
Najpopularniejszym materiałem jest oczywiście drewno. Naturalne deski z widocznymi słojami nadadzą przestrzeni charakteru. Nie ma natomiast ścisłych zasad, jeżeli chodzi o kolor – niektórzy stawiają na bielone deski, a inni będą preferować szary albo naturalny odcień drewna, który ciekawie kontrastuje ze ścianami.

Meble
W mieszkaniu inspirowanym Skandynawią, również meble są wykonane z drewna. Liczy się tutaj prostota i funkcjonalność. Pasować będą zarówno meble bielone, jak i jasne odcienie drewna, takie jak brzoza. Jaki jest fotel i sofa skandynawska? Mogą być obite naturalnym, grubym lnem w jasnych odcieniach beżu, szarości albo w bieli. Ciekawą opcją jest też silniejszy akcent kolorystyczny: granatowy, czerwony, czy nawet…różowy.

Światło
Naturalne światło odgrywa kluczową rolę w skandynawskich wnętrzach – odbija się ono od jasnych ścian i optycznie powiększa przestrzeń. Rozważ zdjęcie zasłon, lub przynajmniej odsłonięcie okien. Jeżeli chodzi o sztuczne światło, lampy powinny być proste, geometryczne i o lekkiej formie – idealnie wpiszą się w skandynawski minimalizm.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Meble skandynawskie
http://scandicsofa.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »