Dom » Budownictwo

Zasobniki wielokomorowe FMS – ciepła woda bez limitów

Zasobniki wielokomorowe FMS – ciepła woda bez limitów
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Wolf posiada w swoim portfolio unikatowe rozwiązanie, które może całkowicie odmienić sposób przygotowywania ciepłej wody użytkowej w szpitalach, hotelach i dużych obiektach mieszkalnych: podgrzewacze pojemnościowe FMS.

Te niezwykle wydajne urządzenia można zintegrować w jedną, kilkuelementową baterię i w ten sposób uzyskać nawet 18 000 litrów ciepłej wody na godzinę!

Hotele, pensjonaty i domy wczasowe, a także szpitale, internaty czy akademiki to miejsca, w których zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest ogromne. Co więcej, z uwagi na charakter tych budynków i liczbę przebywających w nich ludzi, woda ta bywa pobierana jednocześnie w wielu pomieszczeniach: kuchniach, łazienkach, pokojach lub gabinetach zabiegowych. Przed właścicielami oraz zarządcami obiektów hotelowych czy szpitalnych stoi zatem nie lada wyzwanie w postaci zapewnienia dostatecznej ilości gorącej wody wszystkim zainteresowanym. Jak sprostać temu zadaniu? Przede wszystkim postawić na sprawną instalację i wysokiej klasy podgrzewacz c.w.u. Firma Wolf posiada innowacyjne podejście do sposobu przygotowywania c.w.u. w budynkach i obiektach użyteczności publicznej: wielokomorowe podgrzewacze pojemnościowe typu  FMS, które można połączyć w jeden bardzo wydajny system. W zależności od zapotrzebowania obiektu na c.w.u możliwe jest zestawienie ze sobą od dwóch do dziewięciu zasobników.

Ciepła woda w nieograniczonych ilościach

Podgrzewacze FMS to nowoczesne i bardzo efektywne urządzenia o maksymalnym ciśnieniu roboczym na poziomie 10 bar i o maksymalnej temperaturze dla wody grzewczej wynoszącej 100 stopni Celsjusza. Te posiadające pojemność 200 litrów produkty firmy Wolf zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o obiektach, w których z ciepłej wody użytkowej korzysta się często i w dużych ilościach, a do tego pobiera się ją jednocześnie w różnych punktach budynku. Leżący zasobnik wielokomorowy FMS o wskaźniku mocy (liczbie znamionowej) NL=5,0 umożliwia nie tylko bezproblemowe korzystanie z gorącej wody w kilku miejscach w tym samym czasie, ale również gwarantuje jej regularny przepływ, silny strumień oraz optymalną temperaturę. Co jednak w sytuacji, gdy pojedyncze urządzenie nie wystarczy do zabezpieczenia takich zasobów ciepłej wody, jakiej potrzebuje dany obiekt? Tutaj właśnie objawia się innowacyjność koncepcji firmy Wolf - możliwość tworzenia pracujących wspólnie baterii urządzeń, zapewniających pokrycie dużych i trwałych rozbiorów c.w.u., nawet do ok 18 metrów sześciennych na godzinę! W przypadku systemu złożonego z 9 podgrzewaczy FMS liczba znamionowa (wskaźnik mocy) wynosi aż 190, zatem można mieć pewność, że ilość dostępnej ciepłej wody bez trudu zaspokoi zapotrzebowanie zarówno domów wielorodzinnych, jak i większych obiektów: szpitali, sanatoriów czy hoteli. Warto w tym miejscu dodać, że podgrzewacze pojemnościowe FMS firmy Wolf wyróżniają się stosunkowo niewielkim oporem przepływu, a opór ten jest niezmienny od liczby elementów składowych systemu.

Wysoka jakość i prosty montaż

Duża sprawność i wydajność podgrzewaczy FMS to jednak nie ich jedyny walor. Istotną zaletą systemów wykorzystujących urządzenia FMS są też niewielkie wymiary pojedynczego zbiornika (Długość x Szerokość x Wysokość = 1240x660x625mm), które sprawiają, że można bezproblemowo wprowadzić go do dowolnie usytuowanych pomieszczeń. Co więcej, montaż baterii zbiorników jest bardzo prosty, zaś stosunkowo nieduża całkowita masa pojedynczego urządzenia (83 kg), pozwala na ustawianie go przez tylko dwie osoby! Decydując się na połączenie kilku podgrzewaczy w jeden należy pamiętać, że ze względu na masę, dopuszczalne jest ustawianie maksymalnie trzech zbiorników jeden na drugim. Na koniec warto dodać, że podgrzewacze pojemnościowe FMS firmy Wolf posiadają otwór rewizyjny w części przedniej zbiornika, dzięki czemu konserwacja urządzenia jest niezwykle łatwa i wygodna.

Więcej informacji na temat zasobników FMS oraz możliwości ich wykorzystania w obiektach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej uzyskać można u doradców firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o. 

www.wolf-polska.pl

https://www.facebook.com/WolfDomzDobraEnergia

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych, wentylacyjnych i solarnych, a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Sokołów, ul. Sokołowska 36

05-806 Komorów k. Warszawy   

tel. 22 720 69 01

fax 22 720 69 02

email: wolf(at)wolf-polska.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »