Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Zastrzyki z kwasu hialuronowego – zatrzymaj młodość

Zastrzyki z kwasu hialuronowego – zatrzymaj młodość
Zobacz więcej zdjęć »
Chcesz, aby twoja skóra była jędrna i nawilżona przez długi czas? Zależy ci na zmniejszeniu widoczności zmarszczek? W takim przypadku warto pomyśleć o udaniu się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystaniu z zabiegów na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki nim możesz zatrzymać młodość!

Kwas hialuronowy jest związkiem powszechnie występującym u wszystkich organizmów żywych. Jest to polisacharyd – wielocukier, którego głównym celem jest wiązanie wody w tkankach. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do 250 cząsteczek wody, dlatego ma on wyjątkowe właściwości, które znalazły zastosowanie również w medycynie i w kosmetyce.

W organizmie człowieka kwas hialuronowy znajduje się głównie w skórze właściwej i stanowi składnik jej macierzy międzykomórkowej. Zapewnia skórze sprężystość, jędrność i brak zmarszczek. Niestety, wraz z wiekiem ilość tego związku maleje, co przekłada się z kolei na większą podatność skóry na suchość i zmarszczki. Jednak dzięki nowoczesnym zabiegom możemy uzupełniać poziom kwasu hialuronowego w skórze i zapewnić jej młody i świeży wygląd na lata.

Kwas hialuronowy – profilaktyka i likwidacja zmarszczek

Z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego możemy skorzystać dzisiaj w niemalże każdym gabinecie medycyny estetycznej. Oferuje je także Centrum Medyczne Plus Med z Kielc: https://plusmed.info.pl/kwas-hialuronowy/.

Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie i używany jest zarówno w profilaktyce, czyli zapobieganiu zmarszczek, jak również w celu ich likwidacji. Ponadto bardzo dobrze sprawdza się w modelowaniu twarzy i różnych partii ciała – używany jest między innymi w poprawie owalu twarzy, powiększaniu i modelowaniu ust, piersi czy pośladków.

Skupmy się tutaj jednak na profilaktyce i likwidacji zmarszczek, jako że w tym celu kwas hialuronowy stosowany jest najczęściej. Osoby, które chcą zapewnić swojej skórze młodzieńczy wygląd na dłużej, powinny przede wszystkim stosować zabiegi mezoterapii igłowej. Z kolei te, które mają widoczne już zmarszczki, powinny wybrać kwas hialuronowy w celu ich eliminacji.

Dużą zaletą tego związku jest też jego biozgodność, dlatego skutki uboczne związane z jego wstrzykiwaniem w skórę występują bardzo rzadko.

Mezoterapia igłowa z użyciem kwasu hialuronowego

Mezoterapia to zabieg będący skutecznym uzupełnieniem pielęgnacji skóry. Polega on na dostarczaniu do jej głębszych warstw składników aktywnych, wśród których może znajdować się także kwas hialuronowy. Stosuje się też różne witaminy, minerały, wyciągi z roślin w zależności od stanu i potrzeb skóry.

Zabiegi mezoterapii najczęściej wykonuje się jako igłowe – wtedy lekarz wprowadza koktajl składników aktywnych bezpośrednio do skóry z użyciem strzykawki z igłą lub specjalnego pistoletu. Nakłucia wykonywane są gęsto, dzięki czemu związki są równomiernie rozprowadzane. Zabiegi mezoterapii należy przeprowadzać w regularnych odstępach czasu dla najlepszych rezultatów. Cena jednego zabiegu tego rodzaju wynosi najczęściej od 300 do 400 złotych.

Usuwanie zmarszczek z kwasem hialuronowym

Jeśli chodzi z kolei o istniejące już zmarszczki, kwas hialuronowy również może dać bardzo dobre, widoczne praktycznie od razu efekty. Pozwala on wtedy na wypełnienie zmarszczki od środka – rezultat utrzymuje się nawet przez 6-12 miesięcy. Po tym czasie zabieg można wykonać jeszcze raz.

Kwas hialuronowy najlepiej nadaje się do usuwania zmarszczek niemających charakteru mimicznego. W przypadku zmarszczek mimicznych zaleca się wykonanie zabiegu wykorzystującego Botox.

W zależności od obszaru zabiegu oraz ilości zużytego preparatu cena usuwania zmarszczek z kwasem hialuronowym wynosi od 700 do 1500 złotych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »