Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Zatrzymać młodość skóry

Zatrzymać młodość skóry
Zobacz więcej zdjęć »
Producenci kosmetyków prześcigają się w pomysłach na zatrzymanie młodości skóry, niestety efekty stosowania różnych preparatów nie zawsze są zadowalające. Być może w przyszłości w powstrzymaniu procesu starzenia się skóry wykorzystane zostanie najnowsze odkrycie naukowców.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda postanowili bliżej przyjrzeć się zmianom jakie zachodzą w starzejącej się skórze. Dzięki przeprowadzonej obserwacji odkryli oni gen odpowiedzialny za regulowanie procesu starzenia się.

W celu potwierdzenia odkrycia naukowcy przeprowadzili eksperyment na starych myszach. Badacze zablokowali odpowiedzialny ich zdaniem za starzenie się skóry gen. Okazało się, że po upływie dwóch tygodni skóra myszy upodobniła się do skóry młodych zwierząt.

Przeprowadzone przez naukowców badania świadczą o tym, że starzenie się skóry jest nie tylko wynikiem zużywania się tkanek, ale także następstwem zmian aktywności genów. Autorzy eksperymentu mają nadzieję, iż dzięki ich odkryciu będzie można przyspieszyć gojenie się ran u starszych osób. Możliwe też, że w przyszłości uda się opracować terapię odmładzającą skóręRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »