Technologie » Komputery

Zaufanie w epoce rozwoju wirtualnej gospodarki

Zaufanie w epoce rozwoju wirtualnej gospodarki
Zobacz więcej zdjęć »
Dane stały się nowym dobrem wymiennym. Użytkownicy coraz mądrzej podchodzą do świata tworzonego przez sieć i tego, gdzie udostępniane są ich dane. Jednocześnie kryminaliści napędzają wzrost cyberprzestępczości, złośliwie starając się wykorzystać te dane i zarobić na ich sprzedaży na czarnym rynku.

Aplikacje są bramą, za którą kryją się kluczowe informacje, więc pilnowanie danych użytkownika stało się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zmienia się podejście do cyberbezpieczeństwa, a stawką jest reputacja firmy. Dlatego wiele osób musi sobie zadać pytanie: czy klienci ufają, że chronisz ich dane oraz czy w przyszłości nadal tak będzie?


Dane są nowym cennym zasobem

Pojedyncze włamanie hakerów może uderzyć w reputację firmy i spowodować poważny spadek jej wpływów. W ostatnim czasie ataki na dużą skalę dotknęły różnej wielkości firmy zajmujące się handlem, bankowością, produkcją, mediami oraz działające w wielu innych branżach. Firmy nie mogą dłużej polegać na tradycyjnej infrastrukturze IT, ponieważ technologia idzie naprzód, a hakerzy obnażają słabości systemu za pomocą wyszukanych technik, takich jak malware czy szyfrowanie. Firmy muszą przemyśleć swoje strategie bezpieczeństwa i planować w dłuższej perspektywie, by klienci pozostali im wierni.

Choć innowacyjne technologie, takie jak internet rzeczy (IoT), rozwijają się niezwykle szybko, wycieki danych z niewłaściwie chronionych urządzeń czy sieci mogą szybko podważyć zaufanie klientów, a jego odzyskanie może być bardzo kosztowne. Niedawno ośrodek Opinium przeprowadził badania na grupie sześciu tysięcy użytkowników z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Z raportu wynika, że dwie na pięć osób w Wielkiej Brytanii nie kupiłoby inteligentnej technologii do swoich domów ze względu na obawy przed hakerami. W ramach ankiety przebadano Brytyjczyków, którzy wyrazili obawę przed aplikacjami zbierającymi dane na ich temat oraz platformami, które są obecnie atakowane przez hakerów. Prawie połowa z nich najbardziej obawia się zbierania danych przez największe portale społecznościowe. Jednocześnie 58 proc. wierzy, że hakerzy będą wykorzystywać aplikacje, by uzyskać informacje na temat użytkowników. 

Czytaj całość artykułu tutaj:Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »