Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Zdobądź szczyt w centrum Krakowa

Zdobądź szczyt w centrum Krakowa
Zobacz więcej zdjęć »
12 metrów wysokości i 4,5 metra szerokości – na tej wyjątkowej ścianie wspinaczkowej już w najbliższy weekend 28-29 lipca 2012 roku, w godzinach 11.00-19.00 przed Galerią Krakowską odbędą się zawody wspinaczkowe. Turniej ten odbywa się w ramach trwającej od początku lipca Juliady.

Wspinaczka jest jedną z bardziej popularnych i prężnie rozwijających się dyscyplin sportu. Powstające w miastach ściany wspinaczkowe nie tylko stanowią możliwość treningu dla doświadczonych wspinaczy, ale także dają szansę osobom początkującym, nie mającym dotychczas żadnej styczności ze wspinaniem możliwość sprawdzenia się bez konieczności wyjazdu w góry. Dostrzegając zapotrzebowanie na tego typu aktywność wśród młodych ludzi, organizatorzy tegorocznej Juliady postanowili włączyć wspinaczkę do dyscyplin Młodzieżowego Festiwalu Sportu.

Adrenalinę towarzyszącą górskim wspinaczkom będzie można poczuć już w najbliższy weekend na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Podczas organizowanych w tym czasie zawodów krakowanie zmierzą się w dwóch konkurencjach: wspinaniu na czas oraz na stopień trudności. W sobotę, o wygranej zadecyduje najkrótszy czas pokonania ściany, w niedzielę natomiast rozegrana zostanie kategoria na stopień trudności, w której nagrody otrzymają zdobywcy najwyższych punktów ściany. Wspinaczka na trudność to konkurencja, w której liczy się wytrzymałość zawodnika i technika wspinania. Trzeba umiejętnie rozłożyć siły na długiej drodze i odpowiednio zaplanować odpoczynki.

Zawodom towarzyszyć będą pokazy Andrzeja Mecherzyńskiego – Wiktora, Mistrza Polski w boulderingu, który ma na koncie szereg sukcesów sportowych, w tym tytuł Wicemistrza Świata Juniorów na czas oraz tytuły Mistrza Polski we wszystkich trzech konkurencjach wspinaczki sportowej.

Krakowian, którzy do tej pory nie mieli styczności ze wspinaczką i chcieliby zapoznać się z tą dyscypliną zapraszamy przed Galerię 30 i 31 lipca 2012 roku, w godzinach 11.00 -19.00, kiedy ściana zostanie otwarta dla wszystkich chętnych.

Rozgrywki odbywać się będą według poniższego harmonogramu:

Zawody we wspinaniu na czas - 28.07.2012r.:

  • eliminacje grupy młodszej godz. 11:10 - 12:50
  • finały grupy młodszej godz. 13:10 - 14:45
  • eliminacje grupy starszej godz. 15:20 - 16:50
  • finały grupy starszej godz. 17:15 - 18:45

Zawody we wspinaniu na trudność - 29.07.2012r.:

  • eliminacje grupy młodszej godz. 11:10 - 12:50
  • finały grupy młodszej godz. 13:10 - 14:45
  • eliminacje grupy starszej godz. 15:20 - 16:50
  • finały grupy starszej godz. 17:15 - 18:45

Juliada – impreza sportowo-rekreacyjna organizowana w Krakowie od 1999 roku. Jej inicjatorem i pomysłodawcą jest Ks. Andrzej Augustyński, Społeczny Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Młodzieży. Impreza skierowana jest do młodych osób, pozostających w mieście podczas wakacji (nazwa wydarzenia pochodzi od łacińskiej nazwy miesiąca lipca, w którym rokrocznie odbywa się Juliada). Juliada ma służyć promocji przede wszystkim sportów masowych, w które zaangażować się mogą dzieci i młodzież w każdym wieku i co równie ważne bez względu na dochody ich rodzin.

W trakcie Juliady będziemy promować dziewięć dyscyplin sportowych, w których będziemy organizować zawody dla dzieci i młodzieży: STREETBALL, PIŁKA RĘCZNA, TENIS STOŁOWY, FUTSAL (PIŁKA NOŻNA HALOWA), PIŁKA NOŻNA, BADMINTON, SIATKÓWKA, SZACHY.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Kwiecień

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »