Moda » Biżuteria

Zegarek damski: kwarcowy czy automatyczny? Który warto kupić?

Zegarek damski: kwarcowy czy automatyczny? Który warto kupić?
Zobacz więcej zdjęć »
Wybierając zegarek, mamy przed sobą cały szereg decyzji do podjęcia. Wygląd, wielkość koperty, sposób mocowania, a przede wszystkim rodzaj mechanizmu odpowiadający za jego działanie. Ta druga kwestia jest bardzo ważna, ponieważ każdy rodzaj zegarka ma swoje wady i zalety.

Najbardziej powszechne są zegarki kwarcowe i automatyczne. Podpowiadamy, który model zegarka warto kupić.
Zegarek kwarcowy damski – jak działa mechanizm?

Mechanizm kwarcowy jest wykorzystywany w zegarkach od dłuższego czasu. Jest on zasilany baterią, którą co jakiś czas należy wymieniać. To jedna z niewielu wad tego rozwiązania. Nowoczesne baterie jednak są bardzo trwałe, więc nie trzeba zbyt często chodzić do zegarmistrza. Niedawno na rynku pojawił się zegarek kwarcowy damski, którego bateria ładuje się światłem słonecznym. Więc ten problem został zupełnie rozwiązany.

Co najważniejsze, zegarki kwarcowe są bardziej dokładne. Nie trzeba ich nakręcać ani codziennie nosić, by ciągle działały bez żadnych przerw czy zawahań. Do tego jest to bardzo popularne rozwiązanie i jest bardzo szeroki wybór zegarków kwarcowych dla kobiet. Zarówno tych delikatniejszych, biżuteryjnych, jak i bardziej eleganckich, szykownych, wprost idealnych do małej czarnej lub formalnego stroju biurowego.Zegarek automatyczny – najważniejsze informacje

Sposób napędzania zegarka automatycznego jest zupełnie inny. Tutaj bateria nie jest wymagana – on się napędza wraz z ruchem nadgarstka właściciela podczas noszenia. W ten sposób naciągana jest sprężyna napędowa, która sprawia, że wskazówki się poruszają.

Ma to swoje zalety – nie trzeba kupować baterii ani ich wymieniać, nie ma także obaw, że zegarek nagle przestanie działać w podróży. Z drugiej strony, żeby dobrze działał, trzeba go nosić. Wiele kobiet kupuje zegarek jako element tylko niektórych stylizacji, na przykład tych bardziej eleganckich. Dlatego zdarza się, że zegarek leży przez kilka dni albo nawet tygodni nieużywany i przestaje działać. Wtedy trzeba go pobudzić do działania, machając nadgarstkiem lub nakręcając go.Zegarek damski kwarcowy vs automatyczny

Wybór mechanizmu czasomierza nie jest łatwy. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Warto jednak zwrócić uwagę na cenę – mechanizmy automatyczne są zazwyczaj dużo droższe. Uważa się, że takie zegarki mają duszę i jest to klasyczny sposób napędzania zegarka. Te najdroższe i najbardziej luksusowe są właśnie oparte na mechanizmie automatycznym.

Z drugiej strony zegarki kwarcowe są tańsze i bardziej dokładne. Na dodatek nie trzeba ich szczególnie konserwować. Jeśli więc nie zależy ci na historii zegarka i bardziej chodzi ci o jego wygląd – będzie to opcja idealna. Rozwiązaniem pośrednim jest zastosowanie zegarka kwarcowo-automatycznego. Działa on podobnie jak automatyczny – „ładuje się” ruchami ręki, ale ma wbudowany kondensator, który zastępuje baterię.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

  • avatar
    ~papuga 2023-01-05 21:00:44

    Dostałam piękny kwarcowy zegarek i roombę na prezent pod choinkę. W tym roku mimo inflacji itd. Mikołaj był bogaty


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »