Motoryzacja » Transport

Zestaw 5 pytań, które warto zadać przed wyborem wykonawcy zlecenia na transport

Zestaw 5 pytań, które warto zadać przed wyborem wykonawcy zlecenia na transport
Zobacz więcej zdjęć »
Powierzenie realizacji zlecenia na transport powinno być poprzedzone wnikliwym researchem. Aby zrewidować doświadczenie takiej firmy warto zadać na etapie poszukiwań 5 pytań, które pomogą wybrać najlepszego kandydata.

Co zrobić po zebraniu ofert od kandydatów do realizacji zleceń na transport?

Zgromadzenie podstawowych informacji dotyczących stawki za kilometr i czasu realizacji to baza. Nie warto jednak kierować się wyłącznie ceną. Znalezienie odpowiedniej firmy, która w nienaruszonym stanie dostarczy ładunek w terminie jest kluczowe dla dalszych etapów dystrybucji.Flota pojazdów dostosowana do realizacji różnych zleceń

Pojazdy oferowane przez firmę transportową powinny być na tyle zróżnicowane, aby odpowiadać potrzebom poszczególnych klientów. Dotyczy to zarówno niedużych ładunków jak i tych wielkogabarytowych, obejmujących np. całe linie produkcyjne. 

Współcześnie pożądane pojazdy cechują się ładownością od 1,2 do 24 ton. Przewoźnicy posiadający taką zróżnicowaną flotę pojazdów będą w stanie sprostać oczekiwaniom firm spedycyjnych, co pozwoli im zapracować na regularne zlecenia. 

Jeżeli zatem aktywnie szukasz wykonawcy zlecenia na transport - zrewiduj czy posiadane pojazdy korespondują z Twoimi potrzebami.Zapytaj co jest najczęstszym przedmiotem przewozu

Firmy przewozowe z reguły powszechnie realizują zlecenia dotyczące transportu:

  • ładunków na paletach,
  • elementów konstrukcyjnych i maszyn,
  • materiałów budowlanych, 
  • części jak i kompletnych urządzeń,
  • chemii czy kosmetyków,
  • tekstyliów,
  • sprzętu rtv oraz agd.

Zrewidowanie informacji dotyczących tego, co jest najczęściej transportowane pozwoli Ci sprawdzić doświadczenie w kontekście stosowania skutecznych zabezpieczeń. Każda grupa towarów wymaga bowiem stosowania nieco innych mechanizmów utrzymujących ładunek w jednym miejscu podczas realizacji usługi przewozu. 

Jeżeli zatem na bazie wykonanego researchu dowiesz się, że potencjalny kandydat do współpracy cyklicznie realizuje regularne zlecenia towarów, które też chcesz zlecić - warto przyjrzeć się bliżej takiej firmie.Zlecenia na transport a gotowość do optymalizacji kosztów

Generowanie oszczędności jest współcześnie szczególnie pożądane. Rosnące ceny paliwa mają bezpośrednie przełożenie na wzrost cen w pozostałych sektorach gospodarki. Warto zatem poszukać wszelkich możliwych sposobów, które pomogą w obniżeniu ceny za transport. Wbrew pozorom pomocne może być tutaj wsparcie firmy spedycyjnej. 

Proaktywna postawa spedytora pomoże w obniżeniu ceny za realizację zlecenia. W jaki sposób? Jeżeli przedmiotem zamówienia jest realizacja przewozu ładunku na ekonomicznych warunkach bez nacisku na szybki termin realizacji - wówczas warto zapytać o możliwość ładunków łączonych. 

Dotyczy to szczególnie tras zagranicznych - wówczas Twoje zamówienie może być przewożone razem z ładunkiem innego klienta. To prosty sposób na zredukowanie kosztów o ile kwestia szybkiego terminu nie jest kluczowa. W realizacji takich praktyk pomoże planowanie transportu z odpowiednim wyprzedzeniem. Elastyczność w realizacji zleceń transportowych

Powyżej omówiliśmy kwestię dotyczącą obniżania kosztów realizacji zlecenia na transport w przypadku projektów, które nie są pilne. Warto jednak przed wyborem partnera biznesowego wyposażyć się także w wiedzę na temat tego, jaka jest jego gotowość w przypadku konieczności realizacji ważnych, a niezaplanowanych wcześniej zleceń. 

W przypadku, gdy firma spedycyjna posiada rozbudowaną bazę kontaktów z przewoźnikami wykonanie takiej usługi będzie jak najbardziej realne. Taka gwarancja pozwoli mieć back-up na wypadek pilnych projektów.Jak wyglądają starania nad utrzymaniem płynności komunikacji?

Upowszechnienie technologii oraz internetu znajduje także bezpośrednie odzwierciedlenie w niemal wszystkich branżach. W wielu przypadkach gotowość do udzielania szybkiej informacji zwrotnej jest jednym z kluczowych aspektów, które są brane pod uwagę podczas realizacji zlecenia na transport. 

Przypisanie dedykowanego opiekuna, który będzie w stanie udzielać na bieżąco informacji na temat położenia ładunku i postępu w realizacji zlecenia może być jednym z elementów przewagi konkurencyjnej. 

Gotowość do szybkiego reagowania staje się powoli standardem, jednak niektóre przedsiębiorstwa wyróżniają się tutaj responsywnością na tle innych firm. Przykład stanowi tutaj M&W Spedition, które otacza swoich partnerów biznesowych indywidualną opieką. To z kolei pomaga w budowaniu partnerskich relacji oraz przekłada się na jakość współpracy. Zlecenia na transport oferowane na stronie https://www.mw-spedition.com/przewoznik/zlecenia-transportowe/ obejmują przewóz towarów i rzeczyw kraju i za granicą.

Zasięgnięcie informacji w kontekście powyższych 5 pytań pozwoli zebrać wartościowe informacje, które pozwolą skutecznie wybrać najlepszego wykonawcę zlecenia na transport.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »