Technologie » Internet

"ZeuS na polowaniu" - nowy artykuł Kaspersky Lab

"ZeuS na polowaniu" - nowy artykuł Kaspersky Lab
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o opublikowaniu nowego artykułu pt.: "ZeuS na polowaniu". Tekst autorstwa Dmitrija Tarakanowa, analityka szkodliwego oprogramowania z Kaspersky Lab, jest poświęcony trojanowi ZeuS.

ZeuS jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i najlepiej sprzedających się programów szpiegujących na czarnym rynku internetowym, ponieważ można go bardzo łatwo wykorzystać do kradzieży danych online.

Trojan ten pomaga cyberprzestępcom uzyskać dostęp do wszystkiego, co "zapamiętuje" komputer użytkownika, łącznie z loginem, hasłem oraz innymi rodzajami danych, którymi automatycznie są wypełniane pola w formularzach na stronach WWW.

"Jeżeli Twój komputer zostanie zainfekowany przez ZeuSa, a Ty masz na nim coś, co warto ukraść, cyberprzestępca na pewno to ukradnie. Nawet jeśli nie posiadasz nic, co może skusić cyberprzestępcę, istnieje ryzyko, że i tak Ci nie odpuści - Twój komputer może zostać wykorzystany do celów przestępczych" - twierdzi autor artykułu Dmitrij Tarakanow, analityk szkodliwego oprogramowania z Rosyjskiego Centrum Badawczego firmy Kaspersky Lab.

Pełna wersja artykułu "ZeuS na polowaniu" jest dostępna w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=599.

Informację oraz artykuł można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »