Dom » Budownictwo

Zielone budynki z Systemem Budowy H+H

Zielone budynki z Systemem Budowy H+H
Zobacz więcej zdjęć »
Zrównoważone budownictwo to wieloaspektowe podejście do wznoszenia obiektów przyjaznych środowisku naturalnemu. Dotyczy nie tylko bezpośredniego wpływu budynku na otoczenie, ale też procesu budowy, materiałów, z jakich jest wznoszony, sposobu ich wytwarzania, a także późniejszej utylizacji.

Firma H+H Polska oferuje bogatą gamę ekologicznych produktów, które umożliwiają budowę energooszczędnych obiektów, powstają z naturalnych surowców, nie uwalniają szkodliwych substancji i mogą być poddawane recyklingowi.

Ekologia w budownictwie nie jest już tylko modnym sloganem czy sprawą interesującą jedynie grupkę aktywistów. Konieczność ograniczenia degradacji środowiska naturalnego jest coraz częściej zauważana zarówno parzez inwestorów, deweloperów, producentów materiałów budowlanych, jak też ustawodawców na poziomie krajowym i międzynarodowym.

 Ściany, które oszczędzają energię

Domy ekologiczne najczęściej kojarzone są z budynkami energooszczędnymi. Zużycie paliw nieodnawialnych oraz zanieczyszczenie powietrza będące skutkiem działania systemów grzewczych to jedne z poważniejszych problemów środowiskowych, z którymi musi zmierzyć się współczesne społeczeństwo. Z tego względu wprowadzono m.in. obowiązek charakterystyki energetycznej budynków oraz zaostrzono przepisy dotyczące izolacyjności termicznej przegród.  Aby sprostać tym wymaganiom, należy zastosować odpowiednie materiały. Doskonale sprawdzi się tu beton komórkowy, który dzięki posiadaniu w swojej strukturze pęcherzyków powietrza może poszczycić się bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda. Bloczki z betonu komórkowego H+H nie tylko sprawdzą się w przypadku zastosowania dodatkowej warstwy ocieplenia, ale też jako jedne z nielicznych produktów murowych dostępnych na rynku, pozwalają na wznoszenie ścian jednowarstwowych spełniających nowe normy.

Należy jednak pamiętać, że na bilans energetyczny budynku wpływa nie tylko parametr U przegród zewnętrznych. Warto też wziąć pod uwagę akumulacyjność cieplną materiałów.  Ściany z silikatów wolno się nagrzewają i długo oddają ciepło. Zimą przeciwdziałają szybkiemu wychładzaniu wnętrz, nawet po wyłączeniu ogrzewania, a latem zapobiegają przegrzewaniu pomieszczeń i minimalizują konieczność stosowania klimatyzacji. Produkty tego typu również składają się na kompleksowy System Budowy H+H.

Od produkcji do utylizacji 

Oszczędzanie energii jest kwestią niezmiernie istotną, nie jest jednak wystarczające, aby uznać budynek za zrównoważony. Ekologiczne materiały budowlane powinny powstawać z naturalnych surowców nieszkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi. Elementy Systemu Budowy H+H produkowane są na bazie wody, piasku, wapna i cementu, a pod względem promieniotwórczości zaliczane są do najbezpieczniejszych na rynku.

Zrównoważone budownictwo uwzględnia nie tylko cechy finalnego produktu, ale też proces jego powstawania oraz utylizacji. Firma H+H dba o to, aby jej zakłady nie były uciążliwe dla otoczenia i nie generowały szkodliwych odpadów. Produkcja odbywa się w cyklu zamkniętym z wykorzystaniem pary wodnej, wytwarzanej przy małym nakładzie energii, bez szkodliwych związków chemicznych. Powstające nadmiary produkcyjne w postaci szlamu powrotnego są możliwe do ponownego wykorzystania. Podobnie jak bloczki pochodzące z rozbiórki, które nie tracą swoich parametrów technicznych wraz z upływem czasu i mogą być ponownie użyte jako materiał murowy

Elementy Systemu Budowy H+H doskonale wpisują się więc w ideologię zrównoważonego rozwoju, minimalizując negatywny wpływ na środowisko w całym cyklu życia produktów.   

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »