Motoryzacja » Transport

Zima nadchodzi. Taurus ma nową propozycję dla kierowców

Zima nadchodzi. Taurus ma nową propozycję dla kierowców
Zobacz więcej zdjęć »
Polska firma Taurus poszerzyła swoją ofertę o nowe łańcuchy zimowe dla samochodów osobowych – Taurus 9 mm, wyprodukowane przez austriacki Pewag. Stworzona specjalnie dla Taurusa seria charakteryzuje się jedną z najlepszych na rynku relacji jakości do ceny.

Jak co roku, zima zapewne zaskoczy kierowców i służby drogowe. Drogi, szczególnie te w wyżej położonych rejonach, pokryją się śniegiem i lodem. W takiej sytuacji kierowcy mogą być zmuszeni do zamontowania na kołach łańcuchów przeciwśniegowych…
 
Austriacka jakość w rozsądnej cenie
 
Pewag jest obecnie uznawany za jednego z liderów w produkcji łańcuchów śniegowych. Firma ściśle współpracuje z polskim Taurusem, znanym głównie z dystrybucji bagażników dachowych, ale od lat handlującym też łańcuchami. Taurus jako pierwszy wprowadził na polski rynek nowoczesne łańcuchy do szybkiego montażu na kołach.
 
Ostatnim efektem kooperacji jest specjalna edycja – dedykowanych samochodom osobowym – łańcuchów Taurus, dziewięciomilimetrowej wersji modelu Brenta-C. Sprzętu można bez problemu używać również w pojazdach o małych prześwitach, w których odległość między oponą a zawieszeniem jest bardzo mała.
 
Dzięki zacieśnieniu współpracy z Pewagiem możemy w tym sezonie zimowym zaoferować łańcuchy wysokiej jakości w bardziej przystępnej dla kierowców cenie” – mówi Robert Senczek, generalny manager w firmie Taurus.
 
Sugerowana cena detaliczna sprzętu została ustalona na poziomie 219 zł. Za podobnej jakości łańcuchy konkurencyjnych marek trzeba zapłacić ok. 400 zł. W równoważnym przedziale cenowym (200-250 zł) znaleźć można aktualnie jedynie łańcuchy 12 mm.
 
Hartowana stal
 
Sprzęt wykonano z wysokiej jakości, hartowanej stali stopowej. Poszczególne elementy są dodatkowo ocynkowane, co pozytywnie wpływa na wytrzymałość.
 
Łańcuchy wyróżniają się asymetryczną konstrukcją na podstawie rombu, Taka budowa uważana jest w branży za rozwiązanie najefektywniejsze. Poprawia to znacząco przyczepność samochodu na śliskich powierzchniach. Ponadto skonstruowano je w ten sposób, że mniejsze drgania przenoszone są na kierownicę, dzięki czemu zwiększeniu ulega komfort jazdy.
 
Po zamontowaniu łańcuchy „odstają” od opony na odległość nie większą niż 9 mm. Dlatego też można je stosować w zdecydowanej większości samochodów o niskich prześwitach między kołami a elementami zawieszenia.
 
Jakość łańcuchów potwierdziły już renomowane ośrodki certyfikacyjne. Sprzęt spełnia m.in. standardy niemieckie (certyfikat TÜV), austriackie (Ö-Norm 5117) oraz włoskie (CUNA).
 
Komfortowy montaż, proste dopasowanie
 
Łańcuchy Taurus 9 mm należą do grupy łańcuchów do szybkiego montażu, bez konieczności ruszania samochodem. Dzięki udoskonalonym mechanizmom grzechotkowym oraz kulkowym zapięciom kabli po wewnętrznej stronie koła, montaż i demontaż łańcuchów jest prosty i komfortowy.
 
Pewne problemy może sprawiać kierowcom odpowiednie dopasowanie łańcuchów do posiadanego samochodu. Jeżeli jednak zna się rozmiary posiadanych opon (szerokość przekroju, wysokość profilu oraz średnica osadzenia) – problem znika.
 
Od kilku lat na zagranicznych stronach internetowych można znaleźć specjalne konfiguratory, pozwalające dobrać łańcuchy do rozmiaru ogumienia. Podobne rozwiązanie wprowadziliśmy także u siebie, jako pierwsi w polskim internecie” – dodaje Senczek.
 
Jak tłumaczy Senczek, w konfiguratorze Taurusa (http://www.taurus.info.pl/dobierz-lancuchy-sniegowe.html) wystarczy wpisać trzy podstawowe wartości dotyczące rozmiaru kół, a system automatycznie wyświetli pasujące modele łańcuchów zimowych. Przed ostatecznym wyborem łańcuchów warto także sprawdzić w instrukcji obsługi samochodu rozdział dotyczący możliwości ich zastosowania.
 
W ofercie Taurusa, poza szeroką gamą łańcuchów zimowych, znaleźć można również m.in. bagażniki, boxy dachowe, haki holownicze oraz uchwyty do samochodowego transportu rowerów, nart i sprzętu wodnego. W najbliższych miesiącach firma z Mikołowa planuje wyraźnie rozszerzyć segment rowerowy.

www.taurus.info.pl

Konfigurator łańcuchów zimowych:
http://www.taurus.info.pl/dobierz-lancuchy-sniegowe.html

Dodatkowe informacje dla mediów (także nt. testów sprzętu):
Robert Senczek
Manager Generalny
ul. Wieczorka 11
43-190 Mikołów
tel. +48 (32) 322 13 84
fax. +48 (32) 322 13 85
mail: robertsenczek@taurus.info.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »