Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Zima w mieście z maluchem

Zima w mieście z maluchem
Zobacz więcej zdjęć »
Czas zimowego szaleństwa uważamy za rozpoczęty! Zostajesz z dzieckiem w mieście? Takie ferie też mogą być udane, jeśli odpowiednio się do nich przygotujesz. My doradzimy jak je spędzić oraz jak ubrać malucha, by było modnie i wygodnie, ale przede wszystkim ciepło.

Ferie spędzane w mieście nie muszą być nudne dla dziecka, a dla rodzica stresujące. Ważne jest, by się do nich uprzednio przygotować. Po pierwsze: przejrzyj oferty pod szyldem „ferie w mieście". Lokalne domy kultury i miejsca spotkań dla dzieci i rodziców co roku przygotowują ciekawe programy zajęć, które zapewnią nam i naszemu maluchowi świetną zabawę. Warto też rozejrzeć się w programie teatrów i kin, które często na czas ferii przygotowują specjalny repertuar, a jeśli zimowa aura sprzyja, niezbędne będzie przygotowanie sanek. Zimowe szaleństwo w mieście też może być miłe! Jeśli tylko chcemy spędzić czas z dzieckiem aktywnie i na świeżym powietrzu, nie ma lepszego sposobu, niż zabawa na śniegu. Pamiętajmy jednak o kilku zasadach.

Cebulka dobra na wszystko

Ubieranie na tzw. „cebulkę" to podstawa. Ilość warstw nie może być jednak zbyt duża, bo maluch szybko się spoci i przeziębi. Pierwszą warstwą powinien być podkoszulek. Mniejszym dzieciom wygodnie będzie w body. Aby ochronić przed zimnem nogi i stopy warto zaopatrzyć się w ciepłe rajstopy, getry, podkolanówki lub skarpetki. Szczególnie polecamy te bawełniane, które pozwolą skórze oddychać, np. marki YO! Ważne jest, aby pierwsza warstwa przylegała dobrze do ciała. Zapobiegnie to zwijaniu się ubranek i zapewni odpowiednią temperaturę ciała. Zwróćmy też uwagę, czy skarpetki za mocno nie uciskają nóżek. Może to utrudnić krążenie, co doprowadzi do szybkiego wychłodzenia stóp, a nawet odmrożenia.

Golfik, czy szalik - oto jest pytanie!

Podstawą zimowego stroju są akcesoria chroniące przed zimnem głowę, uszy, szyję i ręce. Najlepsze w tym celu będą czapka „uszatka", ciepłe rękawiczki i golfik, który jest idealnym zamiennikiem szalika. Prosty przy zakładaniu, ciepły i nie do rozwiązania. Dzięki temu możemy być pewni, że szyja naszego dziecka będzie dobrze chroniona przed zimnem. Kolekcje golfików dedykowane dziewczynkom i chłopcom można znaleźć w ofercie marki YO!, zaraz obok czapek i rękawiczek.

Tak przygotowany maluch może pędzić do zabawy na śniegu, a my będziemy spokojni, że jest mu ciepło i nuda mu nie straszna. Bo przecież ferie są od tego, aby się bawić!
Więcej informacji o produktach marki YO! można znaleźć na stronie: http://www.yoclub.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »