Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zimowe szaleństwo z Traumeelem

Zimowe szaleństwo z Traumeelem
Zobacz więcej zdjęć »
Za oknem piękna zima, więc miłośnicy zimowego szaleństwa tłumnie ruszają na stoki. Czy jednak wiedzą, jak zapobiegać kontuzjom, a w przypadku ich wystąpienia – jak je leczyć? Czy mają w swoich apteczkach maść Traumeel?

Kontuzje związane z wyjazdem na narty najczęściej dotyczą osób, które cały rok nie ćwiczą, a zimą, bez specjalnego przygotowania, wybierają się na stok. Niewytrenowane mięśnie – szczególnie nóg – łatwo ulegają kontuzjom.

Aby więc nie spędzić zimowego pobytu w hotelu zamiast na stoku, należy dużo wcześniej – co najmniej dwa, trzy tygodnie przed planowanym wyjazdem – rozpocząć odpowiednie przygotowania. Przede wszystkim trzeba wzmocnić te mięśnie, które są najbardziej zaangażowane na stoku, a więc mięśnie ud, pośladków, łydek, goleni, ale także brzucha, obręczy barkowej i grzbietu. Odpowiedni trening powinien być powtarzany co najmniej trzy, cztery razy w tygodniu. Przy dobieraniu ćwiczeń należy pamiętać o włączeniu do zestawu ćwiczeń rozciągających. 

Warto również popracować nad swoją wytrzymałością – tu sprawdzą się długie spacery  w szybkim tempie, na przykład z kijkami (nordic walking). Tuż przed rozpoczęciem zjazdów koniecznie trzeba zafundować organizmowi krótką  rozgrzewkę  - przygotuje to mięśnie do późniejszego wysiłku. Jeśli jednak pomimo tych wszystkich przygotowań przytrafi nam się drobna kontuzja, koniecznie trzeba mieć w apteczce maść Traumeel, która skutecznie łagodzi ból  i obrzęk w przypadku takich urazów jak stłuczenia, krwiaki i siniaki oraz skręcenia, a także bóli mięśni i stawów po przeciążeniach, naciągnięciach mięśni, więzadeł i ścięgien. Średnia cena za tubkę maści Traumeel 50 g wynosi około 28 zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »