Rozrywka i wypoczynek » Sport

Złote Biegi 2017 - nominacje dla raciborskiego Półmaratonu oraz Biegu Bez Granic

Złote Biegi 2017 - nominacje dla raciborskiego Półmaratonu oraz Biegu Bez Granic
Zobacz więcej zdjęć »
Po raz kolejny RAFAKO Półmaraton Racibórz walczy o tytuł Złotego Biegu. W plebiscycie nominowany został nie tylko największy raciborski bieg, ale także Bieg bez Granic. Organizatorem przedsięwzięcia jest portal maratonypolskie.pl. Głosowanie właśnie się rozpoczęło. Potrwa do 21 lutego.

Zachęcamy do oddawania głosów na raciborskie imprezy: https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=14&action=16&code=2. 


Po raz kolejny na łamach portalu maratonypolskie.pl czytelnicy wybierają najlepsze biegi w Polsce rozegrane w minionym sezonie - w 2017 roku. O kolejny tytuł „Złotego Biegu” walczy RAFAKO Półmaraton Racibórz. Nominację w innej kategorii otrzymał również X Bieg bez Granic. 

Głosowanie rozpoczęło się 14 lutego, potrwa do 21 lutego. Wyniki poznamy 25 lutego. Jak głosować? Wybory odbywają się za pomocą tzw. drabinek, czyli poprzez ułożenie uczestników biegów swoich list startowych w kolejności od najlepszego biegu do najsłabszego. Organizatorzy biegów zachęcają do oddawania głosów. 

RAFAKO Półmaraton Racibórz, to największa impreza sportowa w mieście. Dotąd odbyły się 3. edycje. W samą organizację półmaratonu, co roku zaangażowanych było blisko 400 osób. Zawodnikom zapewniono profesjonalną rozgrzewkę, kurtyny wodne, wodopoje, punkty żywnościowe, odświeżenia, posiłek regeneracyjny, a przyjezdnym darmowe noclegi i przejazdy komunikacją miejską. Zadbano również o program artystyczny, animacje dla najmłodszych oraz atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i uczestników biegu. Przedsięwzięcie było dużym wyzwaniem, ale zakończyło się sukcesem, o czym świadczą pozytywne komentarze uczestników, a także liczne nagrody.

 W 2016 r. RAFAKO Półmaraton Racibórz zdobył m.in.:
 I miejsce w kat. Półmaratony kameralne - poniżej 1000 uczestników;
II miejsce w kat. Biegi duże 500-999 uczestników;
II miejsce w kat. Biegi w miastach 25.000 - 100.000 mieszkańców;
I miejsce w kat. Biegi organizowane przez Urzędy Miast, Gminy, OSiRy. 
Ponadto I miejsce w kat. Najlepsze biegi w woj. śląskim;

W 2015 roku:
I miejsce w kat. Debiut organizacyjny;
II miejsce w kat. Półmaratony kameralne - poniżej 1000 uczestników;
II miejsce w kat. Biegi duże 500-999 uczestników;
II miejsce w kat. Najlepsze biegi w woj. śląskim;
III miejsce w kat. Biegi w miastach 25.000 - 100.000 mieszkańców;
III miejsce w kat. Biegi organizowane przez Urzędy Miast, Gminy, OSiRy.

W tym roku w plebiscycie startuje również X Bieg bez Granic. Warto przypomnieć, że odbywa się 3 maja. Zawodnicy do pokonania mają 10 km centralnymi ulicami miasta. 

Oba biegi wchodzą w skład projektu 4Biegi Racibórz. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym półmaratonu firma RAFAKO S.A. Tegoroczną edycję półmaratonu zaplanowano 26 sierpnia. 

 Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media

***
III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbył się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbyły się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisał się w projekt 4Biegu Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »