Kultura, sztuka » Kultura

Znaszli tę ziemię...

Znaszli tę ziemię...
Zobacz więcej zdjęć »
W sobotę 15 listopada br. o godz. 11.00 Muzeum Śląskie w Katowicach serdecznie zaprasza dzieci i dorosłych na pierwsze spotkanie z cyklu „Znaszli tę ziemię...”, czyli małą akademię wiedzy o kulturze ziem Górnego Śląska.

Nowemu cyklowi spotkań w Muzeum Śląskim towarzyszyć będą specjalnie przygotowane wystawy fotografii i eksponatów. Będzie można przymierzyć autentyczny strój ludowy i zrobić sobie w nim zdjęcie. Dobrą zabawę zapewnią artyści ludowi, gawędziarze, muzycy, a w kąciku plastycznym będą zajęcia dla dzieci. Zaczynamy 15 listopada wizytą „Na ziemi bytomskiej". Na początek wysłuchamy krótkiej prelekcji o historii i kulturze ziemi oraz zobaczymy prezentację multimedialną poświęconą twórczości lokalnych artystów nieprofesjonalnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguGościem będzie górnik gawędziarz, który barwnie opowie o zwyczajach i obrzędach górniczych. Ludowe stroje bytomskie poznamy na specjalnym pokazie mody. Dodatkową atrakcję zapewni możliwość przymierzenia takiego stroju oraz sfotografowania się w nim. Dzieci natomiast spędzą czas w kąciku plastycznym, gdzie własnoręcznie ozdobią typowe dla bytomskiego stroju wstążki. Charakter bytomskiej ziemi przybliży nam wystawa fotograficzna prezentująca architekturę mieszkalną i sakralną oraz lokalne obrzędy: doroczne, rodzinne i zawodowe.

Kolejne spotkanie już 13 grudnia 2008 roku. Tego dnia odwiedzimy ziemię pszczyńską.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Muzeum Śląskie
http://www.muzeumslaskie.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »