Gospodarka » Maszyny

Zobacz, dlaczego warto wyposażyć magazyn w wagę platformową

Zobacz, dlaczego warto wyposażyć magazyn w wagę platformową
Zobacz więcej zdjęć »
Prowadzenie magazynu nakłada na przedsiębiorcę obowiązek ważenia towarów. Proces ten jest nieodzowny nie tylko z uwagi na przepisy, ale również realizację celów operacyjnych, zapewnienie płynności dostaw oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracowników.

Zobacz, jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie wag platformowych.

Po pierwsze: dokładność

Ważenie jest jednym z kluczowych elementów pracy magazynierów. Proces ten wpływa na płynność i szybkość dostaw. Wagi platformowe zwykle ważą w dokładności do 0,2 kg, co czyni je precyzyjnym sposobem pomiaru towarów.

Po drugie: wytrzymałość

Waga platformowa z legalizacją znana jest ze swojej wytrzymałości i solidności. Doskonale radzi sobie nawet w miejscach, w których intensywnie się ją użytkuje. Poszczególne modele mają różne zakresy ważenia, zwykle maksymalnie do 3000 kilogramów. Producenci, z myślą o zwiększeniu ich żywotności, do ich produkcji wykorzystują wysokiej jakości komponenty ze stali nierdzewnej. Są one wytrzymałe, niezawodne i trwałe. Solidnie wykonane wagi zmniejszają firmowe koszy – zmniejszają liczbę niezbędnych napraw.

Po trzecie: bezpieczeństwo i wygodna w użytkowaniu

Z uwagi na niską konstrukcję, waga platformowa jest wygodna w codziennym użyciu. Można na nią łatwo wyłożyć towary – załadować ręcznie, ale też za pomocą wózka widłowego. Można na nich też łatwo ważyć bezpośrednio z rampy ładunkowej, co usprawnia proces dostawy i bardziej wydajnie zarządzać pracą zespołu. Korzystając z wag platformowych możesz zaoszczędzisz czas, ograniczyć liczbę czynności do niezbędnego minimum oraz zmniejszyć liczbę pracowników zaangażowanych w proces ważenia, a więc bardziej wydajnie i mądrze móc zarządzać załogą.

Po czwarte: wszechstronność i uniwersalność użytkowania

Wagi platformowe sprawdzają się w środowisku fabrycznym i magazynowym. Dzięki podwyższonej wytrzymałości i odporności na korozję zachowują długą żywotność. Wbudowany akumulator pozwala zastosować wagę platformową w dowolnej przestrzeni magazynu – także tam, gdzie chwilowo nie ma dostępu do zasilania. Wagi platformowe mają szereg zastosowań – nie tylko w przemyśle i branży logistycznej, ale także w środowisku medycznym – na przykład do ważenia pacjentów w pozycji stojącej lub siedzących na wózku inwalidzkim. Wagi platformowe stosuje się też w rolnictwie – do ważenia pasz, upraw lub zwierząt gospodarskich.

Po piąte: opcja podłączenia do komputera

Współczesne modele wag platformowych można podłączyć za pomocą USB do komputera, aby w wygodny i szybki sposób przesyłać z nich dane. Możliwość przekazywania uzyskanych pomiarów ułatwia późniejsze sporządzanie zestawień, raportów i dokumentów. Kupując wagi do swojej firmy zwróć uwagę na to, czy oglądany model ma taką funkcję.

Po szóste: łatwość obsługi

Wagi stosowane w magazynach i zakładach produkcyjnych powinny być wytrzymałe, wydajne i szybkie w obsłudze. Wagi platformowe można zamontować zarówno bezpośrednio na podłodze, jak też na stole. Daje to szerokie możliwości użycia, wygodę i bezpieczeństwo stosowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

  • avatar
    ~bratek 2020-06-26 14:02:43

    Taka waga bardzo się przydaje, podobnie jak wózki magazynowe ręczne fami. Sprawne rozładowywanie towaru, który przyjeżdża to podstawa, inaczej cała logistyka kuleje.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »