Firma » Biznes

Żory – Kornice Nowa linia busowa uruchomiona przez EKO-OKNA S.A.

Żory – Kornice Nowa linia busowa uruchomiona przez EKO-OKNA S.A.
Zobacz więcej zdjęć »
EKO-OKNA S.A. uruchomiły nową już linię busową dla swoich pracowników. Tym razem z transportu pracowniczego korzystać mogą osoby zamieszkujące Żory i okolice. Dojazd tradycyjnie odbywa się w systemie trzyzmianowym. Obecnie firma EKO-OKNA S.A. dysponuje największą siecią transportu do zakładu pracy

na Śląsku.

- Zatrudniamy pracowników z coraz większej liczby rejonów, w tym z Żor. Miasto oddalone od siedziby firmy jest aż o ponad 60 km. Dlatego też, chcąc stworzyć jak najlepsze warunki pracy właśnie dla tych osób, postanowiliśmy uruchomić nową linię busową, dzięki której będą mogli swobodnie dostać się do przedsiębiorstwa. Staramy się jak najbardziej pomagać osobom u nas zatrudnionym, a transport pracowniczy to właśnie jedna z form wsparcia. Mam także nadzieję, że dzięki temu uda nam się pozyskiwać coraz więcej nowych pracowników - powiedział Dawid Wyrtki, Dyrektor ds. logistyki – transportu EKO-OKNA S.A. Każdego dnia do siedziby spółki w Kornicach dowożeni są pracownicy z powiatów: raciborskiego, wodzisławskiego, głubczyckiego, rybnickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego a teraz także żorskiego.

EKO-OKNA S.A. to jedyny pracodawca w regionie, który zakupił dla swoich pracowników nowoczesne oraz komfortowe środki transportu do siedziby firmy. Dotychczas pojazdy dowoziły setki osób m.in. z Raciborza, Rybnika, Grabówki, Wodzisławia Śląskiego, Głubczyc i Kuźni Raciborskiej. Z początkiem tego roku, „grono” to powiększyło się o linie na trasach Pilszcz, Rudy i Kędzierzyn - Koźle. Od lutego natomiast, Ci pracownicy, którzy zamieszkują Żory i okolice mogą dotrzeć do pracy firmowym busem.

Pośród osób dojeżdżających z Żor jest Eryk Szurkiewicz. - Uruchomienie przez firmę nowej linii transportu to strzał w „dziesiątkę”. W zakładzie pracuję już 2 lata. Wówczas najczęściej zbieraliśmy się w kilka osób i w ten sposób, jednym samochodem, pokonywaliśmy te ponad 60 km. Nie ukrywam, że było to nieco uciążliwe. Obecnie tego problemu nie ma. Możemy spokojnie korzystać z busa. Co prawda do przystanku w Żorach muszę podjechać 10 km, natomiast jest to nic w porównaniu z poprzednią sytuacją. Firma daje nam szanse rozwoju. Jestem zadowolony z pracy - mówił Eryk Szurkiewicz, kierownik zmiany w EKO-OKNA S.A. dojeżdżający do zakładu linią Żory-Kornice. 

Kolejnym pracownikiem korzystającym z przejazdu jest Filip Palarczyk. - W firmie pracuję od niedawna i to właśnie oferowany przez EKO-OKNA S.A. transport był decydującym czynnikiem, dzięki któremu złożyłem swoje CV. Z Żor dojeżdża sporo osób, dlatego też bardzo się cieszę, że możemy korzystać z busa. Gdyby nie było takiej możliwości, pewnie jeździlibyśmy samochodami w zorganizowanych grupach. Teraz na spokojnie wsiadamy w pojazd i za jakiś czas jesteśmy na miejscu. Kolejnym plusem są dobrze rozlokowane przystanki, ja swój mam praktycznie koło domu. Sama praca w zakładzie mi się podoba a atmosfera jest jak najbardziej pozytywna - mówił Filip Palarczyk, młodszy monter szyb zespolonych EKO-OKNA S.A.

Bus na linii Żory - Kornice kursuje w systemie trzyzmianowym. Rozkład jazdy dostępny jest na profilu na Facebooku – EKO-OKNA Społeczność. 

***
EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.
***

KONTAKT:

EKO OKNA S.A.

www.ekookna.pl 

Kontakt dla mediów:

Justyna Korzeniak

justyna.korzeniak@adventure.media.pl

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84fax 32 417 01 70 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 82713 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )