Rozrywka i wypoczynek » Sport

Żyj zdrowo, żyj aktywnie

Żyj zdrowo, żyj aktywnie
Zobacz więcej zdjęć »
Jaki sport możemy uprawiać przez cały rok, bez względu na pogodę? Takich form aktywności jest sporo. Jedną z nich jest tenis: Wiosną i latem możemy korzystać z kortów na powietrzu, a jesienią i zimą przenieść się do obiektów krytych.

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z rakietą tenisową, warto poszukać miejsca, w którym uzyskamy fachową pomoc. Dzięki temu nasz trening będzie efektywny, a w dodatku unikniemy złych nawyków, których trudno później się pozbyć, takich jak nieprawidłowy sposób trzymania rakiety czy wadliwa postawa. Takim miejscem mogą być na przykład korty Warszawskie Towarzystwo Sportowe DeSki.

 

Rakieta dla każdego – dużego i małego

W tenisa grają setki milionów ludzi na wszystkich kontynentach. Również w Polsce z roku na rok rośnie liczba fanów rakiety tenisowej – jest ich już około pół miliona. Wiąże się to na pewno z sukcesami polskich tenisistów na kortach całego świata, ale to nie jedyna przyczyna tenisowego boomu. Jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku sport ten uważany był za elitarny, dostępny jedynie dla osób dobrze sytuowanych. Wiązało się to z małą liczbą kortów, dużymi opłatami za ich wynajęcie oraz sam sprzęt. Dzisiaj w sklepach sportowych znajdziemy rakiety na każdą kieszeń. Nie powinniśmy mieć także problemu ze znalezieniem miejsca, gdzie będziemy mogli trenować.

Tenis na zdrowie

Choć wiele osób chwyta za tenisową rakietę pod wpływem osiągnięć Radwańskiej czy Janowicza, warto trenować ten sport nie tylko z powodu natchnienia sukcesami naszych sportowców. Tenis to przede wszystkim forma aktywności, która pozwala nam zachować dobrą sprawność fizyczną. Grać można niemal w każdym wieku – już kilkuletnie dzieci doskonale radzą sobie z rakietą. Oczywiście musi to być ona dostosowana do ich masy ciała i wzrostu – lekka, krótka. Piłki tenisowe dla najmłodszych są miękkie i gąbczaste, a siatka niska. Dzieci trenujące grę w tenisa poprawiają swoją koordynację ruchowo-wzrokową, rozwijają intelekt oraz ogólną sprawność fizyczną. Ponadto wyjazdy na obozy tenisowe to atrakcyjna forma spędzania wakacji i okazja do nawiązania nowych znajomości.

Jak widać, tenis to gra dla każdego. W dodatku można go uprawiać o każdej porze roku, w każdym miejscu. Rakieta bez trudu zmieści się w bagażu wakacyjnym, możemy więc zająć się ulubionym sportem również podczas urlopu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »