Motoryzacja » Samochody

Zysk operacyjny Volvo Cars w roku 2016 wyniósł 11 miliardów SEK

Zysk operacyjny Volvo Cars w roku 2016 wyniósł 11 miliardów SEK
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars, producent samochodów segmentu premium, odnotował wzrost o 66 procent zysku operacyjnego na poziomie 11 miliardów SEK, w porównaniu z 6,6 miliarda SEK zysku w roku 2015.


Przychód netto za ten okres wzrósł o 10 procent i wyniósł 180,7 miliarda SEK w porównaniu do 164 miliardów SEK przychodu netto w roku 2015. Marża zysku operacyjnego wzrosła z 4 procent w 2015 roku do 6,1 procenta w roku 2016.

Osiągnięty wynik potwierdza dynamiczną transformację jaką przechodzi marka Volvo. Globalny wzrost sprzedaży o 6,2 procenta, 11,5-procentowy wzrost na rynku Chińskim i 18,1 procenta w Stanach Zjednoczonych potwierdzają słuszny kierunek rozwoju marki i jej nowych modeli.

Volvo się rozwija i staje się coraz silniejsze
– powiedział Håkan Samuelsson President i CEO Volvo Car Group. Nowe modele są ogromnym sukcesem, sprzedaż i zainteresowanie naszą marką jest na rekordowym poziomie. Zyski i zrównoważony rozwój pozytywnie wpływają na naszych pracowników. Patrząc na nasze dotychczasowe osiągnięcia, wnioskuję, że rok 2017 również będzie rekordowy – dodał Håkan Samuelsson.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »