Firma » Biznes

ZyXEL w Panasonic Solution Developer Network

ZyXEL w Panasonic Solution Developer Network
Zobacz więcej zdjęć »
ZyXEL Communications został partnerem technologicznym w programie Panasonic Solution Developer Network (PSDN).

W ramach sojuszu, swoje siły łączy dwóch czołowych producentów zaawansowanych produktów i technologii sieciowych - Panasonic z rodziną inteligentnych i profesjonalnych produktów i-Pro do sieciowego monitoringu wideo oraz ZyXEL z ofertą korporacyjnych przełączników, które zapewniają wysokiej jakości strumieniową transmisję wideo z kamer CCTV oraz umożliwiają stworzenie infrastruktury do sieciowego monitoringu wideo zasilanego poprzez PoE.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wykorzystanie profesjonalnej technologii sieciowej ma podstawowe znaczenie w przypadku zastosowań w obszarze bezpieczeństwa, gdzie jakiekolwiek przestoje są nieakceptowalne. Do niedawna projektanci systemów CCTV nie mieli wielkiego wyboru i byli skazani na bardzo drogie rozwiązania korporacyjne od wyspecjalizowanych firm. Drugą opcją był kompromis polegający na wyborze sprzętu zaprojektowanego z myślą o ogólnych zastosowaniach szerokopasmowych, jednak w takim wariancie pojawiało się ryzyko nieoczekiwanych przerw w działaniu. Sytuacja ta uległa teraz zmianie, ponieważ czołowy światowy dostawca dopasowuje swoje najbardziej zaawansowane rozwiązanie do potrzeb projektantów systemów CCTV.

Paul Meehan, dyrektor spółki System Networks, z radością przyjął włączenie firmy ZyXEL do programu PSDN: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z doświadczonym zespołem sieciowych specjalistów z ZyXEL Communications. Wzajemne dopasowywanie produktów oferowanych przez nasze firmy zaczęło się już w momencie, gdy ZyXEL nawiązał sojusz z CCTV Centre, dystrybutorem Panasonic Systems w Wielkiej Brytanii. W ten sposób powstała podstawa współpracy, którą teraz rozwijamy. Chcemy zaoferować instalatorom systemów bezpieczeństwa rozwiązanie, w przypadku którego mają pewność, że infrastruktura IT została przetestowana w laboratorium, co gwarantuje wysoką jakość sieci IP, na której bazuje system."

„Biorąc pod uwagę, że rynek CCTV migruje w stronę sieciowych platform IP, dużego znaczenia nabiera zgodność operacyjna oraz jakość usług pomiędzy urządzeniami przystosowanymi do pracy w sieciach IP" - powiedział Alpha Chen, wiceprezes działu Enterprise Solution Strategy w firmie ZyXEL. „Korporacyjne przełączniki ZyXEL pozwalają na płynny streaming wideo między rdzeniem sieci a kamerami IP na jej obrzeżach. Zamierzamy wspólnie z firmą Panasonic opracować i wdrożyć kompatybilne rozwiązania sieciowe, które w pełni wykorzystują nasze największe atuty i oferują prawdziwe korzyści klientom."

Seria urządzeń Panasonic i-Pro ułatwia przejście do środowiska sieciowego, ponieważ umożliwia łatwą integrację z nowymi i istniejącymi instalacjami analogowymi i cyfrowymi. Seria i-Pro obejmuje kamery PTZ (kamery obrotowe z przybliżeniem), kamery stałe, odporne na działanie wandali i miniaturowe kamery kopułkowe, sieciowe rejestratory wideo, serwery wideo i inne produkty.

Gama sieciowych produktów ZyXEL uzupełnia rozwiązania Panasonic do monitoringu IP, zapewniając optymalną jakość i wydajność: przełącznik rdzeniowy warstwy trzeciej, będący sercem sieci, służący do sterowania i obsługi streamingu z kamer CCTV, przełączniki PoE podłączane bezpośrednio do kamer, a także bezprzewodowe sieci WLAN do mniejszych wdrożeń. Opcjonalnie dostępny jest firewall, pozwalający na bezpieczny monitoring zdalny.

ZyXEL zaprezentował współpracę swoich urządzeń z produktami z rodziny i-Pro podczas targów CeBIT w Hanowerze w dniach 2-6 marca br.

Dostępność
Aby odszukać lokalnego dystrybutora marki ZyXEL bądź dowiedzieć się więcej o produktach ZyXEL, zapraszamy na stronę http://www.zyxel.pl/web/index.php.

Informacje o ZyXEL Communications
Firma ZyXEL Communications powstała w 1989 r., a swoją siedzibę ma na Tajwanie. Jest wiodącym dostawcą kompletnych rozwiązań dostępu szerokopasmowego. Od czasów, gdy była jednym z pierwszych producentów modemów, przeszła wiele przekształceń zgodnie z potrzebami dynamicznie zmieniającej się branży sieciowej. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne.

Firma zatrudnia 3200 osób i ma dystrybutorów w 70 krajach, docierając do ponad 150 rynków regionalnych. W skład ZyXEL Communications wchodzą 32 spółki zależne i biura handlowe, a także dwa centra badawczo-rozwojowe na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.com.

Informacje o Panasonic System Networks Europe (PSNE)
Panasonic System Networks Europe (PSNE), oddział firmy Panasonic, jest liderem w dostarczaniu produktów z zakresu telekomunikacji, bezpieczeństwa i obrazowania. Bogata oferta firmy obejmuje kamery CCTV i IP, telefony DECT, elektroniczne punkty sprzedaży (EPoS) oraz rozwiązania do cyfrowego przetwarzania dokumentów, przemysłowe kamery medyczne oraz produkty sieciowe do zastosowań domowych. Ofertę w pełni zintegrowanych, systemowych rozwiązań sieciowych uzupełniają usługi, obejmujące doradztwo, projektowanie systemów, aż po eksploatację i utrzymanie.
http://www.pss.panasonic.eu/psseu

Informacje o firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest globalnym liderem w dziedzinie projektowania i produkcji produktów elektronicznych dla szerokiej gamy odbiorców indywidualnych, biznesowych i przemysłowych. Spółka ma swoją siedzibę w Osace w Japonii. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2009 r. jej skonsolidowana sprzedaż netto sięgnęła 7,77 bln jenów (78,4 mld dolarów). Akcje spółki są notowane na giełdach w Tokio, Osace, Nagoya i Nowym Jorku (NYSE:PC). Więcej informacji na temat spółki i marki Panasonic znaleźć można na firmowej stronie internetowej pod adresem http://panasonic.net/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »