Technologie » Komputery

100% skuteczność Panda Security w testach AV-Test

100% skuteczność Panda Security w testach AV-Test
Zobacz więcej zdjęć »
Oprogramowanie Panda Internet Security wykryło 100 proc. zagrożeń zarówno z prywatnej listy, jak i z katalogu wirusów in-the-wild podczas testów prestiżowej organizacji AV-Test, ostatecznie zajmując pierwsze miejsce w raporcie za II kwartał br.

Oprogramowanie Panda Internet Security 2010 zajęło pierwsze miejsce w raporcie renomowanej organizacji AV-Test (http://av-test.org/) za II kwartał br.

Aplikacja otrzymała prestiżowy certyfikat niemieckiego laboratorium w związku z osiągnięciem ponad przeciętnych wyników testów w zakresie ochrony,  usuwania zagrożeń oraz  wygody użytkowania, a także testów pozwalających sprawdzić zdolność programu do naprawy komputerów zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem.

Wyniki testów

W teście ochrony podobnie jak w obszarach usuwania zagrożeń i naprawy zainfekowanych komputerów program Panda Internet Security 2010 otrzymał 5,5 punktu na 6 możliwych. Pod względem wygody użytkwoania oprogramowanie otrzymało 5 punktów na 6 możliwych.

W testach dotyczących wykrywania złośliwych aplikacji, program osiągnął najlepsze wyniki w zakresie wykrywania zagrożeń z zestawu podstawowego AV-Test oraz z listy in-the-wild - oprogramowanie Panda Security wykryło 100 proc. próbek. Podczas badania wykrywalności ataków typu „zero-day” w internecie, które obejmowało zagrożenia sieci web i poczty e-mail, Panda Security zdobyła odpowiednio 82 proc., 89 proc. i 74 proc. w ciągu trzech testowanych miesięcy. W testach dynamicznych Panda wykryła 81 proc. użytych próbek, znacznie przekraczając średnią dla branży, która wynosi  63 proc.

Oprogramowanie Panda Internet Security 2010 osiągnęło również 100 proc. w wykrywaniu rootkitów i ukrytych zagrożeń. W części poświęconej usuwaniu i naprawie zainfekowanych komputerów Panda Security zdobyła 95 proc. w zakresie eliminacji aktywnych komponentów zagrożeń (według WildList), ponownie przewyższając średnią dla branży. 

W badaniach użyteczności wskaźnik wpływu antywirusa na wydajność komputera wyniósł 101 sekund, co stanowi mniej niż połowę średniej dla branży wynoszącej 251 sekund.

„Te wyniki ilustrują ogromne możliwości systemu Kolektywnej Inteligencji Panda” - mówi Pedro Bustamante, starszy doradca ds. badań w firmie Panda Security -Co ważniejsze, ta moc wykrywania nie wpływa na komputery użytkowników, ponieważ skanowanie i klasyfikacja zagrożeń mają miejsce w chmurze” – dodaje Bustmante.

„W AV-Test.org przetestowaliśmy każdy produkt przy włączonych funkcjach aktualizacji i ochrony w chmurze, żadne aktualizacje produktu nie zostały więc wstrzymane.” - powiedział Andreas Marx, prezes AV-Test.org – „W ten sposób produkty musiały wykazać się „prawdziwymi” zdolnościami, wykorzystując wszystkie komponenty i warstwy ochrony w realistycznych scenariuszach testowych”.

Andreas Marx mówił również o wynikach oprogramowania Panda:„Wyniki Panda Internet Security w zakresie statycznego i dynamicznego wykrywania nowych zagrożeń są imponująco wysokie. Wykrywanie i usuwanie aktywnie działających ukrytych zagrożeń, takich jak rootkity, nie stanowiło problemu dla Panda Internet Security, inaczej niż w przypadku wielu innych ocenianych produktów”.

„Sprawdziliśmy nie tylko ochronę przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami, ale również usuwanie zagrożeń, które wcześniej zainfekowały system. Program Panda Internet Security otrzymał 5,5 na 6 możliwych punktów w tych dwóch kategoriach. To najwyższe wyniki zdobyte przez jakikolwiek program w czasie tego wnikliwego badania”.

„Nie tylko skuteczność ochrony i usuwania zagrożeń były bardzo wysokie. Panda Internet Security miał jednocześnie mniejszy wpływ na system z punktu widzenia użyteczności. Panda Internet Security był jednym z zaledwie trzech produktów, którym udało się zdobyć 16 punktów na 18 możliwych. Były to najwyższe wyniki w tym teście, który przeprowadzono na przestrzeni 12 tygodni”.

Więcej informacji na temat testów dostępne jest na stronie:
http://av-test.org/ oraz http://research.pandasecurity.com/

O firmie Panda Security

Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 56 biur na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »