Kultura, sztuka » Kultura

19 000 osób odwiedziło mobilne „Planetarium” w Łodzi!

19 000 osób odwiedziło mobilne „Planetarium” w Łodzi!
Zobacz więcej zdjęć »
Tylko przez pierwsze 10 dni od otwarcia wystawy „Planetarium” w Centrum Handlowym Tulipan odwiedziło ją aż 19 000 osób.
Jeszcze przez 10 dni, do 25 sierpnia, w Centrum Handlowym Tulipan w Łodzi można stanąć w centrum Wszechświata aby podziwiać gwiazdozbiory, czarne dziury i dokonania człowieka w kosmosie. Do tej pory wystawę „Planetarium" zwiedzało tu średnio 1900 osób dziennie.
Road - show „Planetarium" to jeden z niewielu projektów w Polsce, który wykorzystuje zaawansowany technologicznie sprzęt, aby poprzez emocje popularyzować naukę. Wystawa otwarta jest codziennie, 7 dni w tygodniu, od godz. 11.00 do 19.00. Wstęp bezpłatny.

W „Planetarium", na 600 m2 powierzchni, w otoczeniu unikalnej scenografii zaprezentowane są informacje na temat historii odkryć kosmosu, wiedzy obecnej na temat otaczającego nas Wszechświata jak i możliwych kierunków jego podboju. Główną atrakcją „Planetarium" jest wysoki na 6 metrów namiot sferyczny, gdzie kosmicznych wrażeń dostarczają widzom specjalnie przygotowane filmy, 4 różne produkcje, każda poprzedzona ciekawymi pokazami planetaryjnymi prowadzonymi przez wykwalifikowaną kadrę. Najmłodsi, którzy nie mogą wziąć udziału w pokazach filmowych mają do dyspozycji kosmiczny baby room m.in. z basenem pełnym piłeczek z rysunkiem mapy Ziemi.

„Planetarium" to nowatorski, projekt road-show przygotowany przez Wytwórnię Rozrywki we współpracy z prestiżowymi partnerami merytorycznymi, jakimi są: Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Biblioteka Gdańska, Kopernikański Portal Naukowy, Komitet Obchodów Roku Jana Heweliusza, NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna).

Terminarz wystaw:
5 - 25 sierpnia - Łódź, Centrum Handlowe Tulipan (rezerwacja dla grup +48 530 679 606)
1 - 21 września - Warszawa - Janki, Centrum Handlowe Janki
28 września - 18 października - Kraków, Centrum Handlowe Krokus
25 października - 14 listopada - Bydgoszcz, Centrum Handlowe Rondo
21 listopada - 12 grudnia - Katowice, Centrum Handlowe 3 Stawy
 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »