Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

2013r urodziny Olsztyna stolicy Warmii i Mazur.

Obchody 660 rocznicy urodzin Olsztyna odbędą się w pięknie odnowionym i nowocześnie rozbudowanym wojewódzkim mieście, na Warmii i Mazurach.

    Polecam w 2013r odwiedzenie Olsztyna. Warto poznać miasto zlokalizowane w ekologicznym środowisku, znane z zieleni parków, lasów, 11 czystych jezior. Otoczone słonecznymi krajobrazami pagórkowatego terenu, w którym bez trudu można znaleźć rezerwaty i miejsca z zupełnie dziką przyrodą. Usytuowane w tak pięknym terenie miasto, które swoje prawa nabyło 1353 roku ma bardzo bogatą historię ślady w postaci zabytków i znajdujących się w nich eksponatów dotrwały do dzisiaj. Barokowe potężne budowle liczące sobie powyżej 600 lat są wizytówkami odnowionej starówki pełniącej obecnie funkcje miejsca spotkań turystów, wycieczek i mieszkańców na zwiedzaniu, widowiskach, występach kabaretów, zespołów muzycznych i kapel.

     Obecnie przypada 660 rocznica urodzin miasta, które rozwija się i pięknieje z dnia na dzień. Przez kilka ostatnich lat poprowadzone zostały wielkie inwestycje przebudowy głównych ulic dające pozytywne zmiany w usprawnieniu komunikacji.  Jednocześnie wymieniono oświetlenie, przebudowano rabaty i trawniki, znacznie poprawiając wygląd miasta.  Niedawno ukończono kompleks rekreacyjno - sportowy "Aquasfera”, z basenem olimpijskich wymiarów. W części rekreacyjnej są "Wodne atrakcje dla dzieci", "Hura medical-center” i „Platforma Formy".  Miejsce jest bardzo popularne, co znaczy, że inwestycja była potrzebna. Niedawno została otwarta Galeria Handlowa "Alfa", w której jest nowoczesne kino "Helios". Rozbudowano Filharmonię Olsztyńską, której architektoniczny wygląd z daleka odróżnia się i wiadomo, że jest to wyjątkowe miejsce. Od lat swoją inną ciekawą bryłą budynku zwraca na siebie uwagę Planetarium, Obserwatorium Astronomiczne, Galeria Sztuki "BWA", Hala Widowiskowo Sportowa "Urania", Muzeum Przyrody.

 

     Obiekty tętnią życiem, prześcigając się w ofertach i wabiąc do siebie publiczność. Odwiedzając Olsztyn należy zaplanować pobyt większy niż kilkudniowy, bo w weekend jest niemożliwe poznanie bogatej listy atrakcji, na które może natknąć się zwiedzający. Teraz konkurencja wzrośnie, bo przecież musi być zabawnie i galowo. Wiele szczegółów zawarł w sobie "Kalendarz imprezowy na 2013 rok".

 

     Wyjątkowa okazja obejrzenia obchodów 660-tej rocznicy zbliża się nieuchronnie. Teraz już warto sprawdzić i zdecydować, w jakim terminie należałoby znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, aby nam nie umknęło bardzo interesujące wydarzenie, ponieważ obchody będą trwały cały rok.

 

     Na wakacje w Olsztynie, zaplanowano najwięcej atrakcji turystycznych, występów znanych artystów, więc przyjedź te pokazy zobaczyć.

                                                    Zapraszam Sławomir Adam Krasuski

                                                                        Hotel Olsztyn SAK Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hotel Olsztyn Noclegi Restauracja SAK
http://hotelolsztyn.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »