Rozrywka i wypoczynek » Sport

28 polskich szczytów w 6 dni. Padnie rekord?

28 polskich szczytów w 6 dni. Padnie rekord?
Zobacz więcej zdjęć »
6 dni, 4 uczestników, aż 28 szczytów. Dziś rano ruszyła wyprawa „Korona dla Alei”. Jej celem jest zimowe zdobycie 28 najwyższych polskich szczytów w rekordowo krótkim czasie. Całości towarzyszy szczytny cel - zbiórka pieniędzy na rozbudowę Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców w Krakowie.

„Korona dla Alei” to projekt łączący dobrą zabawę, wyprawę wyczynową, szczytny cel z odrobiną patriotyzmu. Zakłada zdobycie 28 najwyższych polskich szczytów każdego pasma górskiego w Polsce, czyli Koronę Gór Polskich. To wszystko w zaledwie 6 dni, w wykonaniu 4 uczestników - Marcina Bednarza, Stanisława Szmigiela, Adama Sochora oraz Grzegorza Sikory. - Korona Gór Polski to wszystko co najlepsze w górach. Za sprawą naszej wyprawy chcemy pokazać ich piękno i udowodnić, że polska zima oferuje turystom szeroki wachlarz możliwości. Liczymy, że pobicie rekordu nam w tym pomoże. Pragniemy również uczcić wielkich polskich podróżników, zdobywców i odkrywców – mówi Marcin Bednarz, lider wyprawy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Od Gór Izerskich po Bieszczady

W poniedziałkowy poranek (19 lutego) uczestnicy ruszyli z zachodu na wschód kraju. Zaczną od zdobycia Wysokiej Kopy w Górach Izerskich, skończą wejściem na Tarnicę w Bieszczadach. Najwyższy szczyt trasy, Rysy w Tatrach, ma 2499 m n.p.m. Z kolei najniższy, czyli Łysica w Górach Świętokrzyskich, 612 m n.p.m. Przygotowani na warunki zimowe  uczestnicy wyprawy będą się poruszać na wymagających górskich trasach w rakach, rakietach i na nartach. Ekipa jest wyposażona w satelitarny lokalizator GPS. Dlatego postępy wyprawy można śledzić na żywo w internecie na specjalnej mapie. Wyprawę wspiera specjalistyczny sprzęt oświetleniowy firmy Mactronic z Wrocławia – ten sam, który na co dzień wspiera pracę GOPR czy ORP Orzeł. Dzięki temu zdobywanie szczytów będzie możliwe również po zmroku. Ten polski producent oświetlenia wspierał już podobne inicjatywy – Laponia 2015, czyli największą polską wyprawę maszerską wzdłuż jeziora Inari w Fińskiej Laponii czy wyprawę polskich himalaistów na Gaszerbrum I i Gaszerbrum II.

 

Uhonorowanie wielkich podróżników

„Koronie dla Alei” towarzyszy ważny cel. Uczestnicy chcą zebrać środki na rozbudowę Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców w Krakowie, która powstała niespełna rok temu wzdłuż ul. Stanisława Lema (w sąsiedztwie Tauron Arena Kraków). Posadzono tam 30 dębów, przed którymi stanęły postumenty z tablicami opisującymi sylwetki wielkich polskich globtroterów. Co roku będą dosadzane kolejne dęby i montowane tablice. O tym, kto na nie trafi, zadecydują internauci. - Inicjując powstanie Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców chciałem zrobić coś trwałego dla wybitnych Polaków, o których dokonaniach nie wszyscy wiedzą - mówi Albin Marciniak, koordynator wyprawy Korona dla Alei, pomysłodawca Alei, a także podróżnik, fotograf, dziennikarz. – Upamiętniliśmy nazwiska, które znają w Polsce niemal wszyscy, ale mamy także podróżników i zdobywców młodego pokolenia. Bez względu na wiek są dla nas niesamowitą inspiracją i prowokują, by wciąż stawiać sobie nowe wyzwania – dodaje.

 

Projekt jest wspierany przez GOPR i TOPR oraz firmę Mactronic - producenta specjalistycznego oświetlenia.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

zasłony szycie zasłon i firan
Zapewnij swojemu domu ciepło i przytulność z naszymi zasłonami.

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »