Firma » Biznes
3 powody, dla których warto wykorzystywać ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych.
Zobacz więcej zdjęć » |
3 powody, dla których warto wykorzystywać ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Świat zmienia się na naszych oczach i trzeba się do niego dostosować, zwłaszcza w biznesie. Przyjmowanie towarów, kompletacja zamówień, identyfikacja i śledzenie części czy też praca na zapleczu sklepu, wyglądają dziś inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Wymagają odczytu kodów kreskowych łatwo, szybko i przede wszystkim – poprawnie. Dlatego ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych zyskują coraz większą popularność w sektorze magazynowym, w produkcji czy w handlu detalicznym. Główną zaletą tych technologii jest duża elastyczność. Równie istotne jest zwiększenie dzięki nim wydajności w obsłudze procesów magazynowych oraz komfortu pracy.
Podstawowym elementem rozwiązań ubieralnych jest czytnik kodów kreskowych. Urządzenia mogą być montowane na dwa sposoby. Czytnik pierścieniowy jest przeznaczony do noszenia na palcu. Inny rodzaj czytnika mocuje się na grzbiecie dłoni. Urządzeniem uzupełniającym rozwiązanie ubieralne może być terminal danych, przeznaczony do noszenia na przedramieniu, który można także zaadoptować poprzez zastosowanie właściwych akcesoriów do montażu.
Jakie korzyści daje korzystanie z rozwiązań ubieralnych?
Czytniki kodów i terminale danych mogą usprawnić pracę każdego magazynu. Czym konkretnie się charakteryzują?
1. Poprawiają ergonomię pracy
Rozwiązania ubieralne cechują się doskonałą ergonomią pracy, co doceniają operatorzy. Niska waga i kompaktowe rozmiary sprawiają, że praca z tymi urządzeniami jest komfortowa i ułatwia wykonywanie operacji. - Przycisk wyzwalania odczytu jest montowany u góry lub z boku, co sprawia, że czytnik jest niezwykle uniwersalny. – wyjaśnia Marek Gaweł, produkt manager w zakresie urządzeń automatycznej identyfikacji w Dziale Rozwoju Produktu w firmie Etisoft. - Jest także przystosowany do indywidualnych preferencji operatora. – podkreśla ekspert.
2. Gwarantują niewielkie ryzyko uszkodzenia
Pomimo niewielkich gabarytów urządzeń, konstrukcja czytników kodów i terminali danych zapewnia im najwyższe parametry odpornościowe. Zabezpieczenie klasy IP65 sprawia, że czytniki są w pełni pyłoszczelne i odporne na działanie strumienia wody. Nie uszkodzi ich nawet upadek na beton z wysokości 1,8 m.
3. Zapewniają większą wydajność
Ponieważ skanery ubieralne umożliwiają skanowanie bez konieczności angażowania rąk, zwiększają tym samym wydajność i produktywność pracowników. - Aby dokonać odczytu, pracownicy nie muszą już trzymać ręcznego skanera ani terminala danych w rękach. Mając obie ręce wolne, mogą więc zająć się obsługą produktów, kartonów czy wykonywaniem innych zadań. W efekcie, operator w ciągu jednej zmiany może wykonać więcej pracy. – zauważa Marek Gaweł z Etisoft.
Ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych – to się faktycznie opłaca
Czytnik pierścieniowy czy terminal naramienny to urządzenia, które na stałe mocuje się do rąk operatora. Dzięki takiemu montażowi ryzyko zagubienia w trakcie pracy zasadniczo redukuje się niemal do zera. Zbędne staje się także montowanie dodatkowych uchwytów i stacji dokujących, dedykowanych do tradycyjnych terminali danych. Cały osprzęt do skanowania kodów kreskowych
to tak naprawdę kompaktowe rozwiązanie. Wymiary najmniejszego czytnika pierścieniowego – Zebra RS5100 – to zaledwie 61 mm długości, 28 mm szerokości i 21 mm wysokości. Niewielkie gabaryty urządzenia sprawiają, że czytnik nie ogranicza ruchów użytkownika. W połączeniu z niską wagą (rzędu 70 g), jest w zasadzie nieodczuwalny podczas pracy, dając przy tym odczuwalne efekty - zwiększając wydajność w obsłudze procesów magazynowych.
Nadesłał:
Karo21
|
Komentarze (0)