Firma » Finanse

4 wskazówki, jak znaleźć pierwszą pracę

Pierwsza praca może być doskonałą okazją do poznania ciekawych ludzi, zdobycia nowych umiejętności, a przede wszystkim zarobienia pierwszych pieniędzy. Jednocześnie sam proces poszukiwania płatnego zajęcia bywa dla młodych ludzi sporym wyzwaniem

O czym warto pamiętać, aby wejść na rynek pracy pewnym krokiem?   


Poszukaj swoich mocnych stron


Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy i wysyłać CV, zastanów się, co tak naprawdę chciałbyś robić. Marzysz o karierze w branży reklamowej? A może wolałbyś opiekować się zwierzętami? Preferujesz zadania wykonywane w zespole, czy lepiej sprawdzasz się w projektach realizowanych samodzielnie? Odpowiedz sobie na pytanie, jakie zajęcia dają ci najwięcej satysfakcji, a następnie pomyśl, w jakim miejscu czułbyś się najlepiej. Twoje oczekiwania nie muszą być jasno sprecyzowane. Wystarczy, że wstępnie określisz, jaka praca cię interesuje.  


Daj się poznać


Przygotowanie pierwszego CV nierzadko budzi u młodych osób niechęć oraz rezygnację. Brak doświadczenia zawodowego sprawia, że ciężko przekonać pracodawcę do swojej kandydatury. Co możesz zrobić? Napisz list motywacyjny. Podkreśl w nim, co firma zyska, przyjmując cię do pracy. Jeśli szukasz zatrudnienia w tzw. branży kreatywnej, możesz pokusić się o stworzenie nietypowego CV. Oryginalny pomysł w połączeniu z umiejętną autoprezentacją zapewni ci silny, zawodowy start.


Nie tylko nauka 


Pracodawcy wiedzą doskonale, że osoba, która dopiero rozpoczyna studia lub jest w ich trakcie, nie posiada bogatego doświadczenia zawodowego. Możesz jednak “zapunktować” działalnością w samorządzie, udziałem w organizacjach charytatywnych bądź wyjazdami na zagraniczne wymiany. Pokaż, że oprócz nauki wykonujesz inne zajęcia - odrabiasz lekcje z dziećmi ze świetlic środowiskowych, jeździsz na obozy harcerskie, pomagasz rodzicom w prowadzeniu sklepu. Pamiętaj, aby wspomnieć, co zyskujesz dzięki dodatkowym aktywnościom - jesteś dobrze zorganizowany, umiesz wykonywać zadania pod presją czasu, łatwo nawiązujesz kontakty interpersonalne itp.  


Duże pieniądze nie przyjdą od razu


To zrozumiałe, że chciałbyś otrzymywać za swoją pracę wysokie wynagrodzenie. Jednak na początku dużo łatwiej znajdziesz bezpłatne (lub niskopłatne) staże oraz praktyki. Nie zrażaj się tym. Dużo cenniejsze niż pieniądze będą dla ciebie zdobyte umiejętności. Z czasem zyskasz wiedzę i kompetencje, co z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w proponowanych przez pracodawcę warunkach umowy.


Udało ci się znaleźć pierwszą pracę, ale zaskoczył cię nagły wydatek? Rozwiązaniem może być pożyczka, szybka i bez zbędnych formalności. Darmowa chwilówka to pożyczka bez żadnych dodatkowych kosztów, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (1)

  • avatar
    ~kierunekrozwoju 2017-02-18 22:19:29

    Witam! Dobrym wskazówką będzie z pewnością test predyspozycji zawodowych. Wyniki tego testu wskażą branże, w których osoba wypełniająca test najlepiej będzie mogła się sprawdzić. Osoby zainteresowane poznaniem swojego osobistego profilu zapraszam do jego wypełnienia za darmo na stronie kierunekrozowju.pl

    Pozdrawiam
    Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »