Motoryzacja » Samochody

480 000 EUR – Trofeum YOKOHAMY na WTCC

480 000 EUR – Trofeum YOKOHAMY na WTCC
Zobacz więcej zdjęć »
Za nami pierwsze rundy nowego sezonu WTCC. W tym roku uczestnicy wyścigów po raz kolejny walczą m.in. o trofeum ufundowane przez oficjalnego dostawcę opon do serii WTCC markę YOKOHAMA. Łączna wartość nagród to aż 480 000 EUR.
Pod koniec marca ruszyła tegoroczna seria WTCC (World Touring Cars Championship) uznawana za drugą po F1 co do ważności światową serię wyścigową, organizowaną przez FIA. Tegoroczny wyścig samochodów turystycznych z udziałem marek, takich jak Chevrolet, BMW, Ford czy Honda, zainaugurowany został na włoskim torze Monza, a kolejne rudny - 3 i 4 - miały miejsce w Maroku. Przed nami następne wyścigi na najlepszych torach Europy, Ameryki Łacińskiej, Ameryki Północnej i Azji.

Trofeum dla najlepszych
W tym roku, uczestnicy wyścigu po raz kolejny walczą o Trofeum YOKOHAMY, ufundowane przez oficjalnego dostawcę ogumienia na WTCC. Łączna pula nagród w trofeum wyniesie 480 000 EUR i będzie dzielona w oparciu o system punktacji wzorem lat ubiegłych. YOKOHAMA nagradza pierwszych sześciu kierowców każdej rundy nagrodą pieniężną od 6000 EUR (za pierwsze miejsce) do 1000 EUR (za szóste miejsce). System punktowy pozostaje bez zmian: 10 punktów przyznanych zostaje zwycięzcy, zaś 8, 6, 5, 4, 3, 2 i 1 otrzymają kierowcy sklasyfikowani pomiędzy drugą a ósmą pozycją. Podwójne punkty będą przyznane w dwóch wyścigach końcowych w Makau. Jeden dodatkowy punkt otrzyma najlepszy kierowca w kwalifikacjach i najszybsze okrążenie w wyścigu.

Wyścigowe YOKOHAMA ADVAN Sport
Yokohama Rubber Co., japoński producent opon premium, od 2006 roku jest oficjalnym partnerem i dostawcą opon do serii WTCC. Od 2010 roku są to opony z serii ADVAN, spełniające wszystkie wymagania sportowe i techniczne FIA. Na mocy ubiegłorocznego kontraktu z FIA, opony YOKOHAMA ADVAN dostarczane będą na wyścigi WTCC do 2015 r. włącznie.

„Aktywny udział w wydarzeniach takich jak WTCC, FIA Formuła 2, Super GT, Rajdowe Mistrzostwa Europy (ERC), Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku, czy American Le Mans Series jest dla YOKOHAMY szczególnie ważny" - mówi Tomoyuki Shibano, Prezes ITR S.A. firmy będącej oficjalnym dystrybutorem opon Yokohama w Polsce. „Arenę sportów motorowych charakteryzuje zacięte współzawodnictwo w dziedzinie najnowszych technologii i rozwiązań. To doskonały poligon doświadczany dla potrzeb tworzenia nowych opon nie tylko wyścigowych, ale także tych oferowanych wszystkim kierowcom".

Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »