Dom » Wnętrza

5 niezbędnych akcesoriów do sprzątania

Sprzątanie jest jednym z najbardziej nielubianych obowiązków. Często narzekamy, że zajmuje nam ono zbyt dużo czasu, a jego efekty nie są zadowalające.

 Warto jednak pamiętać, że wystarczy mieć w domu kilka niedrogich akcesoriów, aby sprzątanie stało się łatwe i przyjemne. Oto ich lista:

1. Ściereczki z mikrofibry do mycia okien. Dzięki tym ściereczkom do mycia okien nie trzeba używać detergentów. Ściereczki z mikrofibry dobrze wchłaniają wodę, dlatego na oknach nie pojawiają się smugi. Ponadto można je prać i wykorzystywać wiele razy.

2. Mop obrotowy. Dzięki niemu mycie podłóg staje się o wiele łatwiejsze - jego głowica obraca się i dociera do miejsc, których nie wyczyścimy tradycyjnym mopem.

Polecamy również: https://sklep.merida.com.pl/kategoria/216/mopy-wszystkie

3. Ręczniki papierowe. Są one przydatne zwłaszcza w kuchni i toalecie do codziennego szybkiego sprzątania. Łatwo zetrzeć nimi tłuste plamy czy wyczyścić lustro w łazience.

Zobacz również ofertę ręczników papierowych firmy Merida

4. Mała szczotka do szorowania. Mała szczotka do szorowania przydaje się do czyszczenia miejsc takich jak fugi między kafelkami w kuchni i łazience czy listwy przypodłogowe. Dobrze, jeśli szczotka ma miękkie włosie, które nie niszczy czyszczonej powierzchni, a jedynie delikatnie oczyszcza ją z wszelkich zanieczyszczeń.

5. Rękawiczki do sprzątania. Nie można o nich zapominać. Dzięki nim sprzątanie jest mniej uciążliwe. Rękawiczki chronią skórę dłoni przed podrażnieniem przez detergenty - jest to ważne zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na choroby skóry np. egzemę, oraz dla osób, których skóra jest poraniona.

 Pamiętajmy, że kupując kilka wymienionych niedrogich akcesoriów, sprawimy, że sprzątanie będzie zajmować nam znacznie mniej czasu. Będziemy mniej sfrustrowani i szczęśliwsi, że mamy więcej wolnego czasu na przyjemności.

Autor: Agencja ŁódźRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja SEO Łódź
http://www.lodzseo.pl/

Komentarze (1)

  • avatar
    ~euro-higiena 2015-03-16 23:24:56

    Oprócz ściereczki i szczotki do sprzątania potrzeba jeszcze gąbki do zmywania np. http://euro-higiena.pl/pl/zmywaki-do-naczyn-duze-zmywak-merida-zm3d.html


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »