Rozrywka » Turystyka
5 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ W SYCOWIE!
Zobacz więcej zdjęć » |
Coś dla ciała , coś dla ducha
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Park Miejski, zwany dawniej nie bez powodu Książęcym, pochwalić się może pięknymi rzeźbami parkowymi i pomnikami przyrody, takimi jak stary dąb szypułkowy, którego obwód pnia wynosi aż 815 cm, a wiek szacowany jest na 450 lat, co oznacza, że ”pamięta” czasy panowania króla Stefana Batorego. Okazałe drzewo majestatycznie stoi naprzeciwko leśniczówki Bałdowice.
Sztuka wyboru
Zwolenników sztuki zachwyci neogotyckie Mauzoleum Bironów i zabytkowe kościoły, takie jak drewniany XVI-wieczny kościół św. Marka Ewangelisty i zgromadzone w nich dzieła sztuki. Na pielgrzymów i wytrawnych piechurów czeka zaś malowniczy 18-kilometrowy odcinek Camino Santiago de Compostela, czyli Drogi Św. Jakuba, który przez Oleśnicę i Wrocław prowadzi aż do Hiszpanii.
Na łonie natury
Pobliski zalew na rzece Widawa w Stradomi Wierzchniej to akwen o powierzchni 36 ha lustra wody, z szeroką i piaszczystą plażą, możliwością pływania kajakami, rowerami wodnymi i żeglowania, strzeżonym kąpieliskiem w sezonie letnim i bazą biwakową oraz łowiskiem pod auspicjami Polskiego Związku Wędkarskiego. Amatorzy wędkowania z dużym prawdopodobieństwem mogą liczyć na połowy białej i drapieżnej ryby – linów, karpi, okoni, sandaczy czy szczupaków. W okolicznych lasach nie brak również prawdziwków, podgrzybków, kozaków, maślaków i innych okazów runa leśnego.
Arboretum Leśne
Niedaleko Sycowa, pomiędzy Ślizowem a Stradomią Wierzchnią znajduje się Arboretum Leśne, założone w 1993 r., którego patronem jest wybitny polski dendrolog prof. Stefan Białobok, twórca Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku. Spacer po ścieżkach tego leśnego ogrodu to żelazny punkt w programie turystów odwiedzających region. Warto się tu wybrać, by odpocząć na łonie natury i mieć możliwość podziwiania niecodziennego bogactwa roślin na terenie o wielkości 651 hektarów.
Syc, czyli Syców
Historia Sycowa sięga XIII wieku – nazwa miasta została w dokumentach odnotowana już w 1276 r. jako Syczowe. Zapisy w źródłach świadczą, że pierwotna forma nazwy pochodzi od nazwy osobowej Syc, czyli osada była własnością Syca, a słowo to oznaczało również skąpca.
Do dziś w Sycowie zachował się szereg zabytków architektonicznych, m.in. kościołów, domów mieszczańskich, zamku czy spichrza zamkowego. Centrum miasta zachowało typowe rozplanowanie późnośredniowiecznego miasta kolonizacyjnego z widoczną owalnicą XVI-wiecznych murów miejskich i prostopadłą siecią ulic.
- Cieszy nas, że coraz więcej osób wybiera się do Sycowa. Widzimy to po naszym hotelu, gdzie ludzie przyjeżdżają nie tylko na wakacje, ale też na eleganckie spotkania biznesowe, konferencje, uroczyste kolacje, imprezy okolicznościowe czy eventy. Nasza architektura wpisuje się w kontekst przestrzeni, ale także promuje historię i walory okolicy. Syców i Aroma Stone są jak Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia, a do zobaczenia – mówi Alina Iwanicka, właścicielka hotelu Aroma Stone w Sycowie.
Informator Turystyczny 'Syców' dostępny jest na stronie hotelu Aroma Stone: www.aromastone.pl
Nadesłał:
dorota5
|
Komentarze (0)