Dom » Architektura
6 sposobów na białą łazienkę z płytkami Opoczno
Zobacz więcej zdjęć » |
Biel to świetna baza aranżacji. Niczym białe płótno pobudza kreatywność i otwiera drogę do tworzenia projektów w rozmaitych konwencjach. To również znakomity wybór do łazienki. Optycznie powiększy pomieszczenie, zapewni wrażenie świeżości i ładu, nada aranżacji elegancki oraz ponadczasowy wygląd. Co ważne, biała łazienka wcale nie musi być monochromatyczna i sterylna. Wystarczy dodać pasujący odcień lub dekoracyjny motyw, aby wnętrze zyskało pożądany styl i charakter. Biel rewelacyjnie łączy się z różnymi barwami oraz materiałami oferując szereg sposobów na ciekawe urządzenie łazienki. Jakie zestawienie wybrać, jak dopasować kolory i dodatki, aby uzyskać oryginalny efekt? Oto przegląd inspirujących pomysłów na białą łazienkę z płytkami Opoczno.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
1. Biel i drewno - naturalna elegancja czy klimat Skandynawii?
Biel kocha drewno i to z wzajemnością tworząc niezwykle udane zestawienia we wnętrzach. To związek na lata, który oprze się upływowi czasu i zmienności trendów. Z pozoru chłodna biała łazienka, za sprawą dodatku drewna stanie się przytulna i klimatyczna. Wnętrze w duchu naturalnej elegancji urządzimy łącząc białe płytki z kolekcji Coffee Foam (40x120 cm) z drewnem w głębokim, ciepłym odcieniu. Ścienne okładziny ozdobione strukturalnym wzorem z motywem fali będą dobrze korespondowały z drewnopodobnymi gresami Grand Wood Ructic Chocolate, które warto zastosować zarówno na podłodze, jak i na wybranych fragmentach ścian. W ten sposób nie tylko stworzymy stylistyczną kompozycję bieli i ocieplających ją naturalnych deseni, ale też wyznaczymy strefy w łazience.
Biel w tandemie z drewnem to także gotowy przepis na łazienkę w stylu skandynawskim, gdzie prostota i funkcjonalność idą w parze z oryginalnym designem. Chłodny klimat rodem z Północy Europy doskonale oddadzą płytki ścienne Frozen Lake (40x120 cm). Gładkie oraz strukturalne, przypominające nieregularną taflę zamarzającego jeziora. Wyjątkowa faktura płytek, którą tworzą delikatne, miękkie załamania kojarzące się z bezkresnymi zimowymi krajobrazami, będzie niebanalną dekoracją wnętrza. Ze śnieżną bielą ściennych okładzin świetnie połączy się drewno. Zarówno w naturalnej postaci (dekoracje i dodatki) jak też w formie drewnopodobnych gresów. Te ostatnie ze względu na walory estetyczne i funkcjonalne najlepiej sprawdzą się na podłodze w łazience. Jasne odcienie z kolekcji Grand Wood Natural Sand stworzą lekkie, nienachlane połączenie z białymi płytkami i ceramiką.
2. Biała łazienka z marmurem - glamour, klasyczna albo nowoczesna
Biały marmur to synonim ponadczasowej klasyki i wyrafinowanej elegancji. Materiał ceniony od wieków. Dziś ogromną popularnością cieszą się jego interpretacje w postaci płytek ceramicznych i gresowych o rysunku kamienia. Wzór miękko rozpływających się żył lub drobnych smug przecinających białe tło przepięknie łączy się z połyskiem szlachetnego złota. To niezawodny patent na białą łazienkę w stylu glamour. Wystarczy sięgnąć po płytki ścienne z kolekcji Carrara Chic (30x90 cm) o grafice marmuru i skonfrontować je ze złotymi dodatkami, takimi jak rama lustra, oświetlenie, armatura. Gdy dodamy płytki z tej samej kolekcji wzbogacone dekoracyjną strukturą jodełki oraz podłogę z płytek Wood Chevron o wzorze jodełki francuskiej, łazienka będzie zachwycać prawdziwie paryskim szykiem.
Kolejne ciekawe zestawienie to biel i miedź. Płytki Cosima (40x120 i 80x80 cm) oddające majestatyczną urodę białego kamienia zdobi wzór szarych i miedzianych żył. Z metalicznymi refleksami na ścianach i podłodze będą idealnie korespondowały dodatki w kolorze miedzi. W ten sposób stworzymy łazienkę w stylu antycznym. Warto wprowadzić do aranżacji również zbliżone do miedzi barwy (na przykład wybrany fragment ściany pomalowany farbą) w odcieniu sienny palonej czy ochry. Obie fantastycznie połączą z się bielą, a przy tym doskonale podkreślą styl łazienki.
Biała łazienka z marmurem może również przybrać nowoczesny wizerunek, jeśli postawimy na dekoracyjną oszczędność i proste formy. W takim zestawieniu najlepiej sprawdzą się płytki o jasnym, delikatnym rysunku marmuru z grafiką szaro-złotych żył z kolekcji Calacatta Gold (60x120 i 60x60 cm). Wzór jest na tyle subtelny, że możemy dowolnie operować dodatkami i barwami. Taka wersja białego kamienia sprawdzi się zarówno w zastawieniu z wyrazistą matową czernią, jaki i delikatnym chromem. Dlatego mogą stanowić kanwę projektu łazienki minimalistycznej, ale też w szykownym stylu amerykańskim. Tutaj możemy sobie pozwolić na marmurowy total look i wykończyć tym samym materiałem podłogę oraz ściany.
3. Biało-czarna łazienka: styl loft lub klimat kamienicy
Biel jest na tyle uniwersalna, że nie jest trudno znaleźć dla niej ciekawe dopełnienie. Jednak duet bieli i czerni to zdecydowany klasyk. Obie barwy doskonale się równoważą. Gdy biel stanowi subtelne tło aranżacji, czerń dodaje jej wyrazu i charakteru. Genialnym przykładem połącznie bieli z czernią są płyty gresowe Eternal (80x80, 120x60, 120x80 cm). Ich białe tło zostało śmiało porysowane atramentową czernią, nadając kolekcji awangardowy charakter. Zastosowane na podłodze i ścianach pozwolą uzyskać niepowtarzalny efekt w postaci białej łazienki urządzonej na wzór saloniku kąpielowego w klimatycznej loftowej przestrzeni. Wzór czarnych żył będzie też punktem odniesienia dla kolejnych elementów wyposażenia w konwencji loft. Może to być ekstrawagancka wanna, armatura oraz dodatki w wykończeniu black matt.
Biel w zestawieniu z czernią to również niezawodny sposób na aranżację wnętrz z historią w tle, urządzonych w stylu wiekowej kamienicy. Ten niepowtarzalny klimat odtworzymy także we współczesnym budownictwie, jeżeli dobierzemy odpowiednie materiały wykończeniowe. Idealnie sprawdzą się płytki typu subway, czyli popularne cegiełki (10x30 cm) o szkliwionej powierzchni z kolekcji Metro Style. Czarne i białe kafle można układać klasycznie lub w jodełkę, tworząc w ten sposób ciekawe kompozycje ścienne. Tak wykończona łazienka przywodzi na myśl nowojorskie wnętrza.
4. Biel i kontrastowy kolor – łazienka inspirowana naturą
Jak ożywić białą łazienkę i przełamać neutralne tło? Oczywiście za pomocą wyrazistego koloru. Inspiracji na ciekawe połączenia z bielą dostarczy natura. Sięgnijmy na przykład po błękit, turkus czy lazur, aby urządzić łazienkę w morskim klimacie. Idealnie nadadzą się do tego płytki z kolekcji Ocean Romance (30x90 cm) oferowane w dwóch kolorach: białym oraz turkusowym. Struktura płytek budzi skojarzenia z morską pianą i falami. Spokojne białe tło można przełamać kolorem oceanu, tworząc ciekawe ścienne scenerie w oparciu o płytki gładkie, strukturalne, jak też arabeskowe mozaiki z tej serii. W ten sposób zaakcentujemy również konkretne strefy w łazience. Taka aranżacji będzie budzić wspomnienia z wakacji, a łazienka stanie się również miejscem wymarzonego relaksu.
Motywy ze świata przyrody to obecnie jest z najgorętszych trendów wnętrzarskich, a prawdziwym kolorystycznym hitem jest głęboka zieleń. Jak efektownie ten odcień komponuje się bielą, można przekonać się dzięki kolekcji Green Show (40x120 cm) zaprojekowanej w duchu biophilic design. Gładkie i strukturalne (inspirowane linearną fakturę liści w dużym zbliżeniu) płytki w kolorze intensywnej zieleni łączą się w zgraną kompozycję z białymi płytkami, ozdobionymi grafiką dużych liści. To doskonały przepis na biała łazienkę w stylu botanicznym. Możemy sami zdecydować o charakterze wnętrza i zastosować białe i zielone płytki w dowolnych proporcjach. Pierwsze rozjaśnią i optycznie powiększą łazienkę, a zieleń doda jej energii.
5. Biała łazienka z industrialnym akcentem – modern czy retro?
Kto szuka sposobu na efektowne łącznie stylów również może polegać na bieli i jej uniwersalnych cechach. Do aranżacji nowoczesnej białej łazienki z powodzeniem można wpleść ponadczasowe industrialne akcenty. Białe płytki ścienne Glow (30x60 cm) będę dobrze współgrały zarówno z matowym szkłem, stalą w czarnym wykończeniu oraz betonem, które są typowe dla fabrycznego stylu. Białe tło płytki zostało wzbogacone o połyskujący, linearny wzór przypominający ślady pędzla. Dzięki prostej formie można je śmiało zastosować na całości ścian.
Biel gwarantuje pełną swobodę aranżacyjną i pozwala na eksperymenty, w tym kreatywne łączenie barw, materiałów oraz deseni. W otoczeniu bieli kapitalnie zaprezentują się płytki podłogowe Patchwork Clover (30x30 cm), które będą punktem wyjścia do urządzenia łazienki w klimacie retro. Kafle wyróżnia ornamentowy wzór z motywem czarnej lub szarej koniczyny regularnie zdobiący białe tło. W połączeniu z bielą ścian, które najlepiej wykończyć gładkimi płytkami w formacie kwadratów (Monoblock) lub ponadczasowych cegiełek (Salsa & Merto Style) wyrazisty wzór nie zdominuje wnętrza. Natomiast uniwersalna kolorystyka płytek umożliwi wprowadzenia do aranżacji także drewna oraz barwnych akcentów.
6. Białe płytki ze strukturą – do małych i dużych łazienek
Aby ciekawie zaaranżować białą łazienkę nie musimy zawsze szukać barwnych dopełnień oraz wyrazistych deseni. Nieszablonowym urozmaiceniem może być także struktura, jaka zdobi płytki Monoblock Bar (20x20 cm). Geometryczne kafle z efektem 3D stanowią element kolekcji opartej na trzech strukturach. Można je dowolnie łączyć, tworząc ciekawe, dynamiczne kompozycje. Sprawdzą się rewelacyjnie w małej łazience. Biel optycznie powiększy pomieszczenie, a błyszcząca powierzchnia płytek wspaniale je rozświetli. Dobrze spiszą się w aranżacjach nowoczesnych, gdzie trójwymiarowy wzór będzie grał główną rolę, ale też eklektycznych w zestawieniu z popularnym lastryko oraz gresem w optyce betonu.
Efektownym przykładem połącznia bieli i struktury są płytki Selina (40x120 cm). Zdobi je faktura nieregularnych, poziomych linii, które przypominają delikatne zagięcia na pasmach wstążek. Niezwykle dekoracyjny wygląd płytek podkreśla połyskująca powierzchnia (taki efekt daje nowatorskie szkliwo - mikrogranilia z lustrem). Urok ceramicznych struktur w pełni docenimy na dużych powierzchniach ścian. Takie wykończenie będzie puntem wyjścia do urządzenia białej łazienki w stylu nowoczesnego glamour. Stonowana podłoga z płyt gresowych o wzorze cementu pozwoli dosłownie błyszczeć okładzinom ściennym.
Wnętrza urządzone w bieli robią wrażenie eleganckich, przestronnych i funkcjonalnych. Zapewniają poczucie odprężenia i ukojenia. Dlatego biała łazienka, niezależnie od stylu, to zawsze trafny wybór. Aby zachwycała niebanalnym wystrojem i przyciągała uwagę dodajmy do aranżacji marmur, drewno, strukturalne wzory albo lśniące złoto. Biel w każdym zestawieniu wygląda świetnie!
Więcej informacji: https://www.opoczno.eu/trendy/wiele-sposobow-na-biala-lazienke,244.html
Nadesłał:
ania@hshpr.pl
|
Komentarze (0)