Kultura, sztuka » Kultura

600 m2 kosmicznych atrakcji do 29 lipca w Gdańsku!

600 m2 kosmicznych atrakcji do 29 lipca w Gdańsku!
Zobacz więcej zdjęć »
Do 29 lipca 2011 r. w Centrum Handlowym Osowa otwarta będzie wystawa edukacyjna „Planetarium”. W ramach tego bezpłatnego projektu można odbyć podróż w czasie i przestrzeni kosmicznej, poznać starożytną i współczesną astronomi oraz znaleźć się w centrum galaktyki.
Wśród patronów honorowych akcji znajdują się gdański Komitet Obchodów Roku Jana Heweliusza oraz Biblioteka Gdańska.

Wystawa „Planetarium" otwarta jest codziennie do 29 lipca, w godzinach od 11.00. do 19.00, w Centrum Handlowym Osowa w Gdańsku. Całkowicie bezpłatnie, mieszkańcy Gdańska i okolic mogą zgłębiać tu wiedzę na temat Wszechświata i Kosmosu. „Planetarium" to jeden z niewielu projektów w Polsce, który wykorzystuje zaawansowany technologicznie sprzęt, aby poprzez emocje popularyzować naukę.

Główną atrakcją „Planetarium" jest wysoki na 6 metrów namiot sferyczny, gdzie kosmicznych wrażeń dostarczają widzom specjalnie przygotowane filmy prezentowane po raz pierwszy w Polsce. Codziennie, z myślą o różnych grupach wiekowych, w „Planetrium" wyświetlane są cztery produkcje, każda poprzedzona ciekawymi pokazami planetaryjnymi prowadzonymi przez wykwalifikowaną kadrę. Najmłodsi, którzy nie mogą wziąć udziału w pokazach filmowych, mają do dyspozycji kosmiczny baby room.

W „Planetarium", na 600 m2 powierzchni, w otoczeniu unikalnej scenografii prezentowane są informacje na temat historii odkryć Kosmosu, wiedzy obecnej na temat otaczającego nas Wszechświata oraz możliwych kierunków jego podboju. Strefa „Starożytność" przedstawia ówczesne wierzenia, mity i zaskakująco szeroką wiedzę, jaką już przed wiekami posiadano na temat miejsca Ziemi we Wszechświecie. Dział „Wielkich Odkrywców" prezentuje informacje o uczonych, m.in. naszych wielkich rodakach takich jak Mikołaj Kopernik, czy Jan Heweliusz. „20 lat odkryć teleskopu Hubble'a" to strefa poświęcona budowie i odkryciom dokonanym z użyciem tego urządzenia. Ostatnia strefa - „Przyszłość" poświęcona jest eksploracji przestrzeni kosmicznej.

„Planetarium" to nowatorski projekt przygotowany przez Wytwórnię Rozrywki we współpracy z prestiżowymi partnerami merytorycznymi, jakimi są: Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Biblioteka Gdańska, Kopernikański Portal Naukowy, Komitet Obchodów Roku Jana Heweliusza, NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna). „Planetarium" jest bezpłatnie dostępne dla odwiedzających w Centrum Handlowym Osowa, przy ul. Spacerowej 48.

Właścicielem Centrum Handlowego Osowa jest BAM Poland Sp. z o.o. należąca do firmy Pradera Management Poland Sp. z o.o. (www.pradera.com).

Terminarz wystaw:
9 - 29 lipca - Gdańsk, Centrum Handlowe Osowa
5 - 25 sierpnia - Łódź, Centrum Handlowe Tulipan
1 - 21 września - Warszawa - Janki, Centrum Handlowe Janki
28 września - 18 października - Kraków, Centrum Handlowe Krokus
25 października - 14 listopada - Bydgoszcz, Centrum Handlowe Rondo
21 listopada - 12 grudnia - Katowice, Centrum Handlowe 3 StawyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »