Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

7-etapowy make-up czyli jak się malować

7-etapowy make-up czyli jak się malować
Zobacz więcej zdjęć »
Makijaż to niezbędny atrybut każdej kobiety. Wiele z nich przed wyjściem z domu nakłada na twarz kosmetyki i robi makijaż. Jak się malować, by wyglądać korzystnie przez cały dzień? Czy prawidłowe wykonanie makijażu jest wymagające i jaki ma to związek z rodzajem cery?

Zapraszamy do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu, aby znaleźć odpowiedź na powyższe pytania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Poznajmy 7 etapów nakładania makijażu krok po kroku:

Po pierwsze - korektor

Mało która kobieta ma idealną i gładką cerę, Aby zakryć nierówności i niedoskonałości, konieczne jest nałożenie korektora na miejsca, które tego wymagają. Kolor korektora należy dobrać do koloru swojej cery.

Po drugie - podkład

Należy go rozprowadzić po całej twarzy oraz częściowo na szyi, na nałożony uprzednio krem. Podkład musi być dobrany do cery oraz do karnacji. Ze względu na cerę wyróżnia się kilka rodzajów podkładów: nawilżający, kryjący, matujący czy matująco - nawilżający. Dobierając kolor podkładu należy wybrać odcień jak najbardziej zbliżony lub jaśniejszy od odcienia skóry.

 

Po trzecie - podkreślone oczy

Podkreślenie oczu jest wyjątkowo ważne podczas wykonywania makijażu. Nakładając cień na powieki oraz wykonując odpowiednie kreski na nich, możesz nadać twarzy świeżego wyrazu.

 

Po czwarte - rzęsy

Nakładając tusz do rzęs nie tylko je wydłużasz i pogrubiasz, ale i wzmacniasz. Możesz nałożyć tusz kolorowy lub czarny.

 

Brwi - czyli krok piąty

Nim zostaną podkreślone, konieczne jest ich wyregulowanie. Najlepszym sposobem na podkreślenie brwi jest ich wytuszowanie.

 

Krok szósty - naturalny kolor policzków

Delikatnie zarumienione policzki nadają twarzy blasku i wigoru. Możesz uzyskać taki efekt nakładając róż na kości policzkowe lub tuż pod nie.

Po siódme - usta

Usta powinny być pełne i delikatne oraz bardzo dobrze nawilżone. Jeśli twoje wargi są małe, możesz je obrysować.

 

Jak nauczyć się makijażu?

Jeśli chcesz poznać tajniki wykonywania makijażu, warto nauczyć się tego pod okiem profesjonalistki. Organizowane w różnych ośrodkach w naszym kraju kursy makijażu pozwalają na poznanie najważniejszych zasad malowania się. Kurs makijażu może być prowadzony w grupie lub indywidualnie. Najważniejsze cechy takiego rozwiązania to:

 

  • poznanie tajników wykonywania makijażu,
  • nauka podstawowych technik nakładania kosmetyków,
  • poznanie kilku typów makijażu na co dzień,
  • wiele innych korzyści o których dowiesz się w czasie takiego kursu.Tego typu kursy pozwalają na opanowanie podstawowych technik makijażu i poznanie metod, które podkreślą najważniejsze naturalne walory każdej kobiety.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Zdrowemysli.pl - portal kobiecy
http://www.zdrowemysli.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »