Technologie » Komputery
90% firm sądzi, że ilość szkodliwego oprogramowania jest niższa niż w rzeczywistości
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
Większość firm znacznie zaniża liczbę nowych szkodliwych programów, jakie pojawiają się każdego dnia, a tylko 6% zna prawdziwą skalę tego zagrożenia – tak wynika z badania 2013 Global Corporate IT Security Risks przeprowadzonego wiosną tego roku przez Kaspersky Lab i firmę analityczną B2B International. Według Kaspersky Lab, każdego dnia na świecie pojawia się około 200 000 nowych próbek szkodliwego oprogramowania. Aż 90% respondentów twierdzi, że zagrożeń jest znacznie mniej.
Najwyższy poziom świadomości skali zagrożeń wykazali respondenci z Bliskiego Wschodu, gdzie 24% firm dokładnie ją oszacowało. Z kolei największymi ignorantami pod tym względem okazali się Rosjanie, dla których odsetek ten wynosił 4%. W innych regionach, w tym w Ameryce Północnej i Południowej, Europie Zachodniej i regionie Azji i Pacyfiku, odsetek firm, które poprawnie oszacowały tę ilość, wahał się od 5 % do 7%.
Co ciekawe, wyniki tego samego badania pokazują, że średnio 66% firm doświadczyło przynajmniej jednego ataku z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania w ciągu poprzednich 12 miesięcy. Firmy będące najczęstszym celem takich ataków były zlokalizowane w Ameryce Południowej (72%), Rosji (71%), Ameryce Północnej (70%), regionie Azji i Pacyfiku (68%) i Europie Zachodniej (63%) – innymi słowy, w regionach wykazujących stosunkowo niski poziom trafności w szacowaniu liczby nowych szkodliwych programów, jakie pojawiają się każdego dnia.
Chociaż umiejętności firmy w zakresie dokładnego szacowania liczby nowych szkodliwych programów niekoniecznie wskazują, że jest ona przygotowana na odpieranie cyberataków, można przyjąć, że lepiej poinformowane organizacje mogą skuteczniej ocenić ryzyko i dokonać najwłaściwszych wyborów pod względem rozwiązań ochrony infrastruktury IT. Przykładem takiego produktu jest Kaspersky Endpoint Security for Business – rozwiązanie biznesowe oferujące ukierunkowane, zaawansowane funkcje, które nie tylko chronią infrastrukturę IT firmy, ale również pozwalają na sprawne zarządzanie nią.
Pełne wyniki badania 2013 Global Corporate IT Security Risks przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International są dostępne na stronie: http://media.kaspersky.com/en/business-security/Kaspersky_Global_IT_Security_Risks_Survey_report_Eng_final.pdf.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Komentarze (0)